> Windsurfing – szkoła szkole nierówna.

Windsurfing – szkoła szkole nierówna.

Wakacje to często moment, w którym chętniej decydujemy się na spróbowanie nowych rzeczy. Podczas urlopu czujemy się zrelaksowani i mamy więcej odwagi, by robić rzeczy, których na co dzień nie robimy.

windsurfing-szkola-szkole-nie-rownaNic więc dziwnego, że w okresie wakacyjnym znacznie wzrasta zainteresowanie ofertą szkół windsurfingowych. Wynika to również z faktu, że lato i okres wakacji to najgorętszy i najlepszy czas na uprawianie tej dyscypliny w Polsce.

Odkąd windsurfing zyskał na popularności zaczęło powstawać wiele szkół windsurfingowych, oferujących kursy, szkolenia, obozy o rozmaitym profilu i dla różnych grup odbiorców. Nic więc dziwnego, że często początkujący Kowalski, którego interesuje szkoła windsurfingu ma problem z jej wyborem.

Pierwsze o czym należy pamiętać, to to, że bez profesjonalnego szkolenia ciężko będzie postawić nawet pierwsze kroki na desce z żaglem. Wiedzy można oczywiście poszukiwać w sieci, przeczesywać fora i blogi o windsurfingu, ale nie zastąpi to praktycznego szkolenia z instruktorem, który krok po kroku poprowadzi nas przez kolejne etapy od opanowania czynności takich jak stanie na desce, po swobodne na niej pływanie.

Jakość nauki zależy od poziomu, jaki reprezentuje dana szkoła. Zanim dokonamy wyboru warto zweryfikować kilka istotnych kwestii.

Umiejętności instruktorów – to jeden z ważniejszych elementów. Warto sprawdzić czy kadra posiada odpowiednie doświadczenie w pływaniu oraz nauczaniu pływania na desce z żaglem i czy potwierdzają to odpowiednie dokumenty i certyfikaty.

Sprzęt – to kwestia ważna nie tylko ze względu na jakość szkolenia, ale przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Nie można się spodziewać, że cały sprzęt będzie całkowicie nowy, ale musi być sprawny i regularnie sprawdzany i serwisowany.

Poziomy nauki – warto sprawdzić czy szkoła oferuje kursy na poziomie tylko podstawowym czy ma ofertę również dla bardziej zaawansowanych. Jest to o tyle istotne, że po szkoleniu podstawowym część osób może być zainteresowana kontynuowaniem nauki i zdobywaniem kolejnych umiejętności. Problematyczne mogłoby być wówczas szukanie nowej szkoły, w której taka nauka byłaby możliwa.

Miejsce zajęć – warto sprawdzić w jakich warunkach odbywać się będą zajęcia, czy kursanci mogą liczyć na dogodne zejście do wody, piaszczyste dno, bazę z całą niezbędną infrastrukturą itp. Są to bardzo ważne aspekty, które w znaczący sposób wpływają na jakość nauki.

Promocje i rabaty – przy tak dużej ilości szkół windsurfingowych w Polsce można oczekiwać dodatkowych korzyści. Mogą to być np. zniżki dla kolejnego członka rodziny czy promocja dla większych grup. Warto sprawdzić takie opcje i wybrać szkołę, która najlepiej sprosta naszym wymaganiom.

Dodaj komentarz