> Wakacje nie tylko nad morzem. Zapierające dech w piersiach widoki znajdziesz wybierając się w podróż do Austrii

Cały rok czekamy na wakacje, planujemy i myślimy o tym dokąd pojechać. Wielu z nas wakacje kojarzy z wyjazdem nad morze, a może warto pojechać w góry… z dala od zatłoczonych, modnych kurortów. <br>
Doskonałym pomysłem, nie tylko w zimie, jest Austria. Kraj ten oferuje wiele atrakcyjnych miejsc, a jednym z najpiękniejszych, które warto odwiedzić także latem, jest Zell am See-Kaprun, a w jego sąsiedztwie, na wysokości 3029 metrów nad poziomem morza, znajduje się Lodowiec Kitzsteinhorn, z którego rozpościera się wspaniała panorama obejmująca 30 alpejskich szczytów. Jednym słowem wspaniałe miejsce dla osób, które lubią czynny wypoczynek oraz piękne krajobrazy.

 

W podróż do Austrii samochodem, samolotem, czy pociągiem?

Który rodzaj transportu okaże się najlepszy? Na to pytanie nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, co kto lubi bądź jakimi środkami finansowymi dysponuje. Wybierając podróż samochodem należy pamiętać o tym, że w  Austrii, jak w większości krajów europejskich, autostrady i drogi szybkiego ruchu są płatne. Należy wykupić winietę, którą naklejamy na szybę. Jej koszt to 8,50 euro na 10 dni za samochód o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Winieta na okres 2 miesięcy to już koszt 24,80 euro.

Wybierając samolot podróż możemy rozpocząć z Krakowa, Katowic oraz Warszawy, skąd dolecimy do Salzburga. Od  Zell am-See-Kaprun będzie dzieliło nas jedynie 80 km, które możemy pokonać autobusem albo pociągiem. Zwolennicy transportu kolejowego nie powinni mieć problemu z dotarciem na miejsce tylko i wyłącznie pociągami, a dzięki ulokowaniu dworca w centrum miasta poruszanie się po samym Zell am-See-Kaprun powinno być łatwe.

Plan na wakacje w Austrii: zwiedzanie!

Jedną z największych atrakcji w Austrii jest trasa widokowa Großglockner Hochalpenstraße, która powstała w 1935 roku. Na odcinku około 50 km mamy szansę podziwiać niesamowite widoki.

Turyści lubiący aktywny wypoczynek mogą zaplanować wycieczki górskie, czy też wycieczki rowerowe z całą rodziną, którzy mają do dyspozycji 2 tys. kilometrów szlaków rowerowych. Od wiosny do jesieni kolejki dostępne są wyciągi krzesełkowe. Fani spacerów w pięknym krajobrazie mogą zaplanować ciekawe trasy, mają bowiem do dyspozycji 7 tys. kilometrów szlaków pieszych. Amatorzy kąpieli oraz sportów wodnych mają do dyspozycji przepiękne górskie jeziora np. Obertrumer See, Mattsee, czy też Wallersee. Znajdzie się też coś dla amatorów sportów ekstremalnych, dla których na rzekach Saalach i Lammer organizowany jest rafting.

Turyści spragnieni „uczty dla ducha” nie będą rozczarowani. Do zwiedzania czeka na nich bowiem  dom Mozarta, twierdza Hohensalzburg oraz otoczony przez wspaniały park z fontannami i „mechanicznym teatrem” zamek Hellbrunn. Ponad to w lipcu i sierpniu odbywa się Festiwal Salzburski. Od końca sierpnia do końca października na terenie tego regionu odbywają się festyny pod hasłem „Chłopska Jesień”, a dożynki każdego tygodnia przenoszą się do kolejnych miejscowości. Dla naszych pociech też znajdziemy wiele atrakcji. Poza wymienionymi już atrakcjami warto odwiedzić Twierdzę Hohenwerfen, w której znajduje się muzeum sokolnictwa. Można zobaczy tam znakomity pokaz tresury ptaków łowczych. Warta zobaczenie jest także hala Dielalm, w której znajduje się duży plac zabaw i ZOO, gdzie dzieci mogą głaskać zwierzęta.

Bezpiecznie podróżowanie tylko z ubezpieczeniem turystycznym

Udane wakacje to nie tylko pogoda, atrakcje oraz miejsce w którym wypoczywamy. Należy wziąć także pod uwagę sytuacje, które mogą się zdarzyć podczas naszego wypoczynku Planując urlop nie możemy zapomnieć o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Ceny polis podróżnych są stosunkowo niewielkie, a kupując odpowiednią mamy pewność, że jeśli coś się wydarzy, np. złamiemy nogę na szlaku albo będziemy potrzebować wizyty w placówce medycznej, będziemy mieć zapewnioną pomoc lekarza bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Coraz więcej wyjazdów organizujemy samodzielnie, również samodzielnie kupujemy ubezpieczenie turystyczne. Poszukiwanie polisy w najprostszy i najskuteczniejszy sposób jest możliwe dzięki kalkulatorom. Klienci porównywarki ubezpieczeń turystycznych wakacyjnapolisa.pl, w ciągu zaledwie 7 minut, kupują optymalną ochronę ubezpieczeniową w najlepszej cenie, wybierając spośród kilkudziesięciu ofert.

Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty ubezpieczeń turystycznych?

Kupując ubezpieczenie mamy do wyboru wiele opcji. Wybierając pakiet należy dostosować zakres ubezpieczenia do sposobu w jaki spędzimy urlop. Inny rodzaj ubezpieczenia turystycznego wybierzemy jadąc sami, inny zaś jadąc na wakacje z rodziną.  Jeszcze inny, jeśli podczas wyczekiwanego urlopu mamy zamiar uprawiać sport. O czym należy pamiętać przy wyborze ubezpieczenia? Czego nie może w nim zabraknąć? Na pewno ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),  którego przedmiotem jest zdrowie i życie ubezpieczonego. NNW gwarantuje nam wypłatę odszkodowania  w razie gdy ulegniemy wypadkowi.

W przypadku nagłego zachorowania, kiedy będzie potrzebna pomoc lekarza należy pamiętać o kosztach leczenia za granicą (KLZ), unikniemy wtedy dodatkowych kosztów, które musielibyśmy ponieść będąc na wakacjach, związanych m.in. z leczeniem ambulatoryjnym.

Jeśli chcemy spędzić urlop aktywnie, np. uprawiając sporty ekstremalne, to obowiązkowym ubezpieczeniem powinno być ubezpieczenie od kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej.

Warto też pomyśleć o ubezpieczeniu naszego bagażu, w tym ewentualnego sprzętu sportowego, który ewentualnie ze sobą zabieramy. Warto rozważyć również wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu z wyjazdu. Takie ubezpieczenie może się przydać zwłaszcza jeżeli planujemy naszą podróż z dużym wyprzedzeniem.

Dodaj komentarz