> Ubezpieczenie nurkowe

Ubezpieczenie nurkowe

Nurkowanie to pasja i styl życia. Jego uprawianie wiąże się nierozerwalnie z podróżami, czasem do bardzo odległych krajów. Dzięki nurkowaniu docieramy do miejsc niedostępnych dla innych. Morza i oceany, jeziora i rzeki, zalane kamieniołomy i jaskinie. Wszystkie takie miejsca, znajdujące się na różnych kontynentach są celami mniej lub bardziej zorganizowanych wypraw. Takie podróże, które najczęściej przynoszą nam radość i satysfakcję, niestety potrafią też zaskoczyć nieprzewidzianymi zdarzeniami na które warto być przygotowanym. Niezależnie czy dopadła nas choroba czy nieszczęśliwy wypadek to niestety uzyskanie pomocy w odległych krajach wymaga sprawnej organizacji i często dużych pieniędzy. Dlatego bez względu na to, gdzie zamierzamy nurkować oprócz zebrania informacji i kontaktów do lokalnych służb ratunkowych, co jest warunkiem podstawowym, powinniśmy również posiadać przemyślane i odpowiednio wybrane ubezpieczenie nurkowe.

nurkowanieNa co należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie nurkowe?

Podstawowy zakres ubezpieczenia powinien obejmować ryzyka typowe dla podróży zagranicznych. W zależności od odległości powinniśmy wybrać zatem odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia w zakresie Kosztów Leczenia (która często obejmuje również koszty transportu). Koniecznie trzeba się również upewnić że nasza polisa zawiera również odpowiednie zapisy dotyczące koszty ratownictwa.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że mocno rozpowszechniona opinia, mówiąca że podczas podróży po Europie wystarczy nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie jest do końca prawdziwa. Pomijając już nawet kwestie usług medycznych, których pokrycie zależy od wewnętrznych regulacji konkretnych krajów i ich systemów służby zdrowia to posiadając jedynie EKUZ nie możemy liczyć na pokrycie kosztów dodatkowych związanych z wypadkami i leczeniem, jak np. koszty transportu sanitarnego, za który rachunki potrafią być bardzo wysokie.

Dodatkowo, wykupując ubezpieczenie nurkowe warto wybrać taki pakiet, który zabezpieczy nas również od innych zdarzeń. Oprócz podstawowych kosztów leczenia ubezpieczenia tego typu mogą zawiera

szereg opcji dodatkowych takich jak:

  • OC (odpowiedzialność cywilna) w życiu prywatnym i podczas uprawiania sportu,

  • ubezpieczenie bagażu i co w przypadku nurkowania może być bardzo istotne, sprzętu sportowego,

  • NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków);

nurekDla naszego bezpieczeństwa i komfortu warto wybrać rozbudowany pakiet.

Mając już określone wszystkie powyższe elementy koniecznie trzeba potwierdzić jak wybrany ubezpieczyciel definiuje nurkowanie. Jak wiemy jest to aktywność wymagająca odpowiednich certyfikacji i podlegającą różnym regulacjom prawnym zależnym od konkretnych krajów i federacji. Niestety często się zdarza, że obowiązujące warunki ubezpieczeń nie do końca nadążają za rozwojem sportu i turystyki nurkowej wprowadzając np. dodatkowe ograniczenia nie do końca zgodne z wydawanymi uprawnieniami. Dlatego też, żeby nie kusić losu trzeba koniecznie sprawdzić czy wybrana oferta rzeczywiście obejmuje dostępne dla nas limity głębokości i używane mieszanki gazów.

I co ważne, wcale nie trzeba wychodzić z domu aby wykupić taką polisę. Można kupić ubezpieczenie nurkowe online na stronie nrnf.pl. To firma z dużym doświadczeniem specjalizująca się w tego typu ubezpieczeniach. Zawarcie umowy online jest w pełni bezpiecznie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

  1. Christel:

    Cuando este compuesto natural es asimilado se optimiza la memoria, se incrementa el nivel de
    atención del cerebro y se equilibra el
    estado de ánimo. http://www.istud.it/rassegna_stampa/rassegna_stampa_dettaglio/14-06-01/185192655.aspx?Returnurl=http://200.68.2.250/wiki_tlf/index.php/Usuario:EvaSteen89882

Dodaj komentarz