> Shark Bay – Zatoka Rekina w Szarm el-Szejk w Egipcie

shark-bay-egiptShark Bay to inaczej Zatoka Rekina, która znajduje się w kurorcie Szarm el-Szejk. Posiada ona wiele miejsc, które warto odwiedzić. To ekskluzywna dzielnica hotelowa, w której znajdują się apartamenty wpływowych osobistości, a także pełnowymiarowe pole golfowe.

Można tu spróbować nurkowania z rekinami lub po prostu odprężyć się wśród promieni słońca. Co ciekawe znajduje się tu najwięcej łąk podwodnych na świecie, na których występuje rekordowa ilość gatunków roślin i zwierząt. W 1991 roku Zatoka Rekina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Atrakcje w Shark Bay

W Shark Bay można się spodziewać wielu rekinów (na co wskazuje już sama nazwa), dlatego jest to niewątpliwie idealne miejsce dla miłośników tych zwierząt. W wodach wokół owej dzielnicy pływa chociażby żarłacz tygrysi czy olbrzymi rekin wielorybi, na szczęście jednak niegroźny. Zobaczyć je na żywo to ogromne wyzwanie, a także niezapomniana przygoda pełna wrażeń.

W zatoce można również poobserwować delfiny, które pływają tutaj z rekinami, humbaki czy żółwie morskie. Te ostatnie co roku składają jaja na plażach, co także samo w sobie stanowi niesamowity widok.

Nurkowanie w Shark Bay to wspaniała przygoda, pełna barw i ciekawych stworzeń. Można tu zobaczyć zatopione wraki i piękne rafy koralowe. Ci zaś, którzy pragną przyjrzeć się także rekinom, lecz w bardziej sielskiej atmosferze mogą skorzystać z Obserwatorium Rekinów – pierwszego egipskiego podwodnego parku krajobrazowego o nazwie Ściana Muhammada.

Na co uważać..

Cały resort Szarm el-Szejk (zobacz wczasy w Egipcie w serwisie Egipt.info.pl) jest bardzo bezpiecznym kurortem. Miasto jest chronione, dzięki czemu nie trzeba się tutaj niczego obawiać. Wycieczki poza miasto są nadzorowane przez służby policyjne oraz Ministerstwo Turystyki, warto więc skorzystać z opieki przewodników i zorganizowanych grup aniżeli wybierać się gdzieś na własną rękę.

Woda w kranach nie nadaje się do picia, należy pić wodę mineralną, butelkowaną. Trzeba przestrzegać zasad higieny a także być ostrożnym przy spożywaniu posiłków, tak by uniknąć „klątwy Faraona”, czyli biegunek, mdłości a nawet gorączki.

Artykuł przygotowała redakcja serwisu Egipt.info.pl

Dodaj komentarz