> Sella Ronda – Narty we Włoszech 2016

Sella Ronda – Narty we Włoszech 2016

Sella Ronda – największa włoska stacja narciarska i marzenie każdego narciarza. To także największa perła kultowego już regionu we Włoszech – Val di Fassy-Carezzy. Planując wyjazd na narty do Włoch koniecznie weźmy pod uwagę tą lokalizację. W tym artykule opiszemy największe zalety zimowego urlopu w Dolomitach.

Największa karuzela narciarska w Europie

narty-wlochy-2016Sella Ronda to przede wszystkim możliwość pokonania blisko 60 kilometrowej trasy bez odpinania nart w ciągu jednego dnia! Przejedziemy tu na nartach przez cztery kultowe przełęcze: Passo Pordoi-Passo Campolongo-Passo Gardena-Passo Sella. Po karuzeli poruszamy się wokół masywu Sella Ronda w dwóch kierunkach: trasą zieloną (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) oraz trasą pomarańczową (zgodnie z ruchem wskazówek).

Jak się przygotować do legendarnego zjazdu?

Sella Ronda to atrakcja przeznaczona nie tylko dla wytrawnych narciarzy (przeważają trasy głównie niebieskie i czerwone). Karuzela jest także do pokonania przez mniej wprawionych narciarzy, ale bezwzględnie wymaga dobrej kondycji. W związku z tym, że jej pokonanie zajmuje cały dzień należy pamiętać aby swoją przygodę ze słynną perłą Dolomitów rozpocząć z samego rana. Najlepszą porą na start jest godzina 9.00 – wyruszając właśnie o tej porze na ostatnim wyciągu będziemy ok. 15.00. Późniejszy start może nas narazić na nerwy i stres związane z zamkniętym wyciągiem i bardzo drogim powrotem taksówką. Pamiętajmy także aby koniecznie sprawdzić prognozę pogody – zapowiadane zamiecie mogą skutecznie zasłonić spektakularne widoki, a wiatr skumulowany w przełęczach zmniejszy naszą widoczność i tym samym nie pozwoli w pełni cieszyć się zjazdem. Przykładowe czasy zjazdów na trasie zielonej to: odcinek Arabba-Campolongo (ok. 15 minut), Selva-Passo Sella (ok. 45 minut), Corvary-Passo Gardena/Danterceppies (ok. 45 minut).

Sella Ronda – baza noclegowa

Oferta noclegów w pobliżu trasy Sella Rondy jest bardzo bogata i zróżnicowana. Szukając noclegu mamy do wyboru 4 duże regiony narciarskie: Val di Fassę-Carezzę, Val Gardenę, Alta Badię i Arabbę. Jeżeli nasz wyjazd na narty planujemy w gronie rodzinnymi – dzieci także będą zadowolone z naszego wyboru. Znajdują się tu bowiem liczne place zabaw, ośle łączki  z taśmowymi wyciągami i stoki przeznaczone specjalnie dla najmłodszych.

Sella Ronda – jeden skipass z dostępem do 460 wyciągów

Dużym atutem szusowania na nartach po Sella Rondzie jest konieczność zakupu tylko jednego skipassu – Dolomiti Superski. Dzięki temu karnetowi nie tylko wszystkie trasy karuzeli pokonamy bez dodatkowych opłat, ale i będziemy mogli skorzystać z licznych  tras należących do innych ośrodków z łączną liczbą wyciągów 460. Jego kolejnym atutem jest bezpłatny wstęp dla dzieci do lat 8 (jedynym warunkiem otrzymania bezpłatnego karnetu jest wykupienie skipassu całodziennego lub kilkudniowego przez towarzyszącego dziecku  rodzica).

Porównaj oferty na wyjazdy na narty do włoch z wakacje.pl

Dodaj komentarz