> Rusza 2 Sports Film Festival 360 Stopni!

Rusza 2 Sports Film Festival 360 Stopni!

30 filmów pełnometrażowych i ponad 150 godzin krótkich form zostanie zaprezentowanych na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia br w Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Festiwalowi towarzyszyć będą spotkania, prelekcje i wystawy w jednym z 3 miast. Całość promuje misję wydawnictwa 360 stopni: przełamywania własnych slabości w obliczu zagrożenia, budowaniu tożsamości w zderzeniu z doświadczeniem skrajnym. Wśród 30 filmów pełnometrażowych widzowie nagrodzą najlepszą ich zdaniem produkcję nagrodą publiczności, a krótkie rodzime i zagraniczne formy doczekają się nagród celowych przyznanych przez sponsorów festiwalu. Te produkcje będzie można obejrzeć we współpracujących z kinami kawiarniach festiwalu.

W Warszawie 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 gościć będzie Ukryte Miasto i Południk Zero.

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu zostaną pokazane takie filmy, jak Zaginiony (The Wildest Dream) o odnalezieniu ciała George’a Mallory’ego na stoku Everestu i Niepokonani (Undefeated) o amerykańskiej drużynie futbolowej, laureat Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego. Ponadto w programie znajdą się: Uczeń czarnoksiężnika – pierwszy pełnometrażowy film z udziałem Adama Ondry, najbardziej obiecującego wspinacza młodego pokolenia, dwukrotnego laureata IFSC Youth World Championship; a także Ballplayer Pelotero, Breathe, Buck, Najszybszy, Hood to Coast, Speed and Angels, More Than a Honey, The Elephant in the Living Room.

W programie znajdą się również: nagrodzony na festiwalu w Cannes Tyson, retrospektywa Jona Dunhama, premiera filmu Verny Van Schaik i jej autobiograficznej książki Zanurzona. Specjalną sekcją festiwalową będą TATRY GÓRĄ – ekologiczny blok filmowy pod patronatem Ministra Ochrony Środowiska i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Złoży się na niego 7 nigdy nie pokazywanych w Polsce filmów. Spotkania i panele współorganizuje Tatrzański Park Narodowy. Obok TATRY GÓRĄ w sekcji SPORT BEZ FIKCJI na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360 pokazane zostaną dokumenty wyprodukowane przez Canal Plus Polska m.in. premierowo Morderczy Bieg o najtrudniejszym biegu przełajowym w Europie z metą w Chamonix.

Od początku października rusza rozbieg festiwalu – w festiwalowych klubach w 3 miastach będzie można zobaczyć wybrane tytuły z katalogu 360 Stopni. Po każdym pokazie odbędzie się dyskusja z udziałem gości. Pierwsze spotkanie już 5 października w księgokawiarni Ukryte Miasto w Warszawie, gdzie odbędzie się projekcja filmu 180 stopni na południe.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Po 4 latach od tamtej pory nad imprezą patronat objęła prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Powiązane newsy

 • Shakalaka i inneShakalaka i inne Maj na Extreme Sports Channel zapowiada się przebojowo. Zobaczymy m.in. relację z festiwalu o sportach ekstremalnych Film Extreme 7. Kompendium sportów ekstremalnych, wystarczy poczytać: Shakalaka  odcinek 10 & Film Extreme Festival 2008 Po raz pierwszy na antenie Extreme Sports Channel relacja z […]
 • 180 stopni, Jan Krzeptowski i my jutro w Ukrytym Mieście180 stopni, Jan Krzeptowski i my jutro w Ukrytym Mieście Pokazem filmu 180 stopni na południe Chrisa Malloy'a rozpoczniemy jutro ogólnopolskie przygotowania do 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360. Pokaz wraz ze spotkaniem z tatrzańskimi woluntariuszami odbędzie się jutro w warszawskim Ukrytym Mieście  przy Noakowskiego 16 o 19:00. Wraz z nami będą: Jan Krzeptowski - […]
 • Snickersy i herbata, i konkurs Dobrym zwyczajem zapraszamy Was do zanurzenia się w pierwszy rozdział "Zaginionego", książki Conrada Ankera i Davida Robertsa, która ukaże się w serii 360 stopni na początku listopada. "Zaginionemu" towarzyszyć będzie film pod tym samym tytułem, który postaramy się wam zaprezentować w kinach i na 2 Sports Film […]
 • Jest coś niepokojącego w piłce nożnejJest coś niepokojącego w piłce nożnej Jest coś niepokojącego w piłce nożnej. Coś, co sprawia, że zastanawiając się nad kolejną odsłoną II 360 SPORTS FILM FESTIVAL z rezerwą przyglądamy się tytułom traktującym o jakże popularnej dzisiaj dyscyplinie sportu. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Cieszy nas niezmiernie zjednoczenie narodu wokół jedenastki kopiących […]
 • Niepokonani na otwarcieNiepokonani na otwarcie Warszawską edycję 2 Sports Film Festival 360 otworzą Niepokonani, dokument nagrodzony w tym roku Oscarem dla najlepszego dokumentu. Film znajdzie się jednocześnie w naszej dystrybucji obok jego oscarowego poprzednika "Człowieka, który zjechał z Everestu". W kinach zadebiutuje 28 listopada 2012 r.
 • Zaginiony na półkach od 9 listopadaZaginiony na półkach od 9 listopada Zaginiony, dzieło Conrada Ankera i Davida Robertsa wraz z filmem pod tym samym polskim tytułem znajdzie się na półkach księgarskich już 9 listopada. Na miesiąc przed zakończeniem 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360, którego zajawienia byliśmy dzisiaj autorami, postaramy się zmierzyć z pytaniem stawianym przez pokolenia […]
 1. Cinq108:

  Gdzie można zobaczyć cały program festiwalu? szukałem na stronie chyba wszędzie.

 2. lupi:

  Tak, ja też szukam i szukam całego programu… Coś z PR na bakier. Świetna inicjatywa, ale kiepsko z rzetelnymi informacjami. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo festiwal zapowiada się ciekawie.

  • Bardzo się cieszymy z wytrwałości w poszukiwaniach. Trzymamy program jeszcze w zamknkiętym pudełku. Otworzymy pudełko niebawem 🙂

 3. lukas:

  W jakim kinie\klubie w Krakowie można obejrzeć filmy? Kiedy? Gdzie można znaleźć program ?

 4. Zofia:

  W Krakowie ROZBIEG będzie grany w Klubie u Louisa przy Rynku Głównym 13. Spotkania ruszą w listopadzie, właśnie dopinamy program i ustalamy ostatnie szczegóły. Informacje będą pojawiać się na bieżąco na stronie festiwalu: http://festival.360stopni.org/category/festiwal/rozbieg/.

 5. jot:

  czy jesli chodzi o Kraków to bedziecie tutaj organizować pełen program festiwalu i jeśli tak to w jakich dniach (mniej więcej)?

 6. Mniej więcej zaczynamy 30.11 o 20:30 i kończymy około 19:00 dnia 7.12. Z pełnym programem. I w Krakowie.

Dodaj komentarz