> Poradnik taniego latania

Poradnik taniego latania

Podróżowanie po świecie bez ograniczeń i możliwość cieszenia się każdą wyprawą – oto marzenia miłośników podróży. Tanie loty sprawiają, że swe turystyczne pasje można dziś realizować bez przeszkód. Coraz większa ilość połączeń międzynarodowych oraz wkroczenie na polski rynek przewoźników z innych państw sprawiły, że dziś można bez problemów wyruszyć z polskiego lotniska w daleką podróż. Co więcej – można to zrobić za naprawdę niewielką kwotę. Jak każdy z nas może tanio zwiedzać świat? Oto mały poradnik taniego latania.

Porównuj oferty przewoźników
Linii lotniczych, z których można skorzystać na polskich lotniskach, jest coraz więcej. Ich oferty są tak zróżnicowane, że różnice w cenie lotów mogą zaskoczyć nawet najbardziej zahartowanych miłośników podróży. Zanim zatem zasugerujesz się opinią, że dany przewoźnik jest najtańszy, porównaj jego ofertę z propozycjami innych przewoźników. Może się okazać, że akurat wybrany przez Ciebie kierunek w danej linii wcale nie należy do najtańszych, za to konkurencja pozwoli Ci odbyć wymarzoną podróż w znacznie niższej cenie. Najprostszym sposobem porównania cen jest korzystanie z wyszukiwarek na portalach należących do autoryzowanych agentów IATA ( Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Powietrznych ). Takie systemy oferują porównanie i zakup biletów bezpośrednio od linii lotniczych w tej samej cenie

Kupuj z wyprzedzeniem
Stara maksyma „czas to pieniądz” idealnie sprawdza się w przypadku biletów lotniczych. Kupowanie ich na ostatni moment nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na najkorzystniejsze ceny mogą liczyć ci, którzy podróż planują z 2 – 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Dokonując rezerwacji miejsca na kilkanaście tygodni przed planowanym lotem można wiele zyskać, a oszczędności poczynione w ten sposób z pewnością przydadzą się w czasie dalszej podróży.

Rezerwuj przez Internet
Bilety lotnicze można kupić w biurach podróży, znacznie tańszym rozwiązaniem jest jednak ich rezerwacja przez Internet. Każdy, kto posiada dostęp do sieci, może z takiego rozwiązania skorzystać i w ciągu kilku minut zarezerwować sobie miejsce na wybranej trasie w dogodnym dla siebie terminie. Bilet można kupić zarówno na stronie jednego, wybranego wcześniej przewoźnika, można skorzystać również z wyszukiwarek połączeń lotniczych dostępnych m.in. na stronie bilety-lotnicze.firstclass.com. W przypadku korzystania z wyszukiwarek zyskuje się możliwość porównania cen kilku firm, co znacznie zwiększa szansę na wybranie najkorzystniejszej oferty. Sam proces zakupu jest prosty. Kilka kliknięć i miejsce na pokładzie samolotu zostaje zarezerwowane. Wystarczy już tylko dokonać opłaty (np. kartą lub przelewem), a następnie – zacząć dalsze przygotowania do wyprawy. Ważne abyśmy wybrali portal prowadzony przez firmę, z którą jest stały kontakt i która posiada swoje dostępne call center – takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku jakichkolwiek zmian w bilecie.

Znani przewoźnicy oraz oferowane przez nich tanie loty to dla każdego z nas szansa na podróżowanie bez ograniczeń i spełnianie swych marzeń. Wystarczy umiejętnie korzystać z promocyjnych ofert i poświecić nieco czasu na porównanie cen, by za przysłowiowe grosze zwiedzać świat.

Dodaj komentarz