> Place Zabaw – służą nie tylko zabawie

Place Zabaw – służą nie tylko zabawie

Jak mówi stare, ale bardzo słuszne powiedzenie – wszystkie dzieci są nasze. Obowiązek opieki na dziećmi, zapewnienie im właściwego wychowania i umożliwienie prawidłowego rozwoju ciąży przede wszystkim na rodzicach i to jest powszechnie wiadoma i oczywista sprawa. Ale przecież nie tylko i wyłącznie na rodzicach. Odpowiedzialne za młode pokolenie jest państwo, samorządy, wszyscy. Starszym dzieciom należy zapewnić szkołę, a maluchom place zabaw – tego rodzice sami uczynić nie mogą.

Na szczęście obecnie funkcjonuje na rynku wiele wyspecjalizowanych firm, które na zlecenie samorządów czy przedszkoli i na wskazanym przez te jednostki terenie przygotują i wyposażą place zabaw we wszystko, co jest potrzebne do uciechy i prawidłowego rozwoju maluchów, które na takim odpowiednio wyposażonym pod ich kątem „terytorium” będą mogły się wspinać, chować, bujać i zjeżdżać.

Trzeba zawsze pamiętać, że te wszystkie, wymienione wyżej uciechy, to dla dziecka nie tylko zwykła zabawa. Ruch jest potrzebny każdemu dziecku, a zwykły spacer po parku może być niewystarczający, aby rozładować energię krewkiego malucha. Zabawa jest także pierwszą nauką naszych dzieci, a dobrze zaplanowane place zabaw pozwalają dziecku nauczyć się wielu rzeczy, zdobyć wiele fizycznych umiejętności i sprawności, a wszystko to w postaci doskonałej rozrywki w kolorowym i bajkowym otoczeniu.

Oczywistą sprawą jest, że place zabaw muszą spełnić szereg rygorystycznych wymogów, a wszystkie materiały użyte przy organizowaniu i budowie dziecięcych budowli powinny posiadać odpowiednie atesty. Chodzi przecież o rzecz niebagatelną, bo o bezpieczeństwo. Ale jak już wszystko zostanie prawidłowo zamontowane i dokładnie sprawdzone, to dzieci będą miały świetną zabawę na zjeżdżalniach, huśtawkach, w zamkach i piaskownicach, rodzice będą mieli trochę więcej spokoju, samorządy i placówki oświatowe wywiążą się z oczekiwanych od nich działań i wszyscy powinni być zadowoleni.

Dodaj komentarz