> Opony i felgi potrzebują pielęgnacji po sezonie

Opony i felgi potrzebują pielęgnacji po sezonie

Operacja się udała – opony zostały wymienione, ale to niestety jeszcze nie koniec. Oczywiście, możemy po prostu wrzucić komplet, który nie jest nam aktualnie potrzebny, do garażu czy piwnicy i przypomnieć sobie o nim, gdy nadejdzie kolejny sezon. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż zarówno opony, jak i felgi potrzebują przynajmniej minimum pielęgnacji po czasie, gdy były mocno eksploatowane.
W przypadku tych pierwszych powinniśmy zacząć od ich dokładnego oczyszczenia. Najlepiej nie używać do tego żadnych środków chemicznych typu benzyna czy rozpuszczalniki, gdyż te mogą zniszczyć gumę, a to może się w przyszłości niekorzystnie odbić na komforcie jazdy, a nawet naszym bezpieczeństwie. Wystarczy woda oraz ewentualnie jakiś szampon przeznaczony do czyszczenie elementów samochodu.
Po skończonym czyszczeniu warto przeprowadzić impregnację za pomocą dostępnych na rynku kosmetyków samochodowych (można ich poszukać w sklepach internetowych z tego typu asortymentem, np. Tirendo itp.). Oczywiście, nim cokolwiek zrobimy zapoznajmy się z ulotką informacyjną o ich składzie i działaniu – warto to naprawdę zrobić, jeśli nie dla dobra swych opon, to przynajmniej dla swych portfeli.
Jeżeli chodzi natomiast o felgi, to ze stalowymi nie będziemy mieli większych problemów – wystarczy je umyć, wysuszyć i zapakować, natomiast z albuminowymi jest nieco większy „ambaras”. Wynika to głównie z tego, że ich powierzchnia jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, w związku z czym należy bardzo uważać przy ich czyszczeniu. Ale jeżeli podejdziemy do tego z głową i… odpowiednimi preparatami, to cała operacja powinna przebiec pomyślnie.

Dodaj komentarz