> Odsysanie tłuszczu. Co warto wiedzieć?

Odsysanie tłuszczu. Co warto wiedzieć?

Jeśli zabieg odsysania tłuszczu ma być skuteczny, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad dotyczących prawidłowej rekonwalescencji po nim. Od razu po zabiegu pojawia się pewne uczucie dyskomfortu, które wiąże się z wyciekaniem z ran płynów tkankowych. Bywa, że zakłada się nawet specjalne dreny, które mają ułatwić odprowadzanie płynów. W każdym razie ich odciekanie jest zjawiskiem zupełnie normalnym i zwykle po około 10-12 godzinach samo ustaje.

W przypadku liposukcji, podczas której pacjent poddany został znieczuleniu ogólnemu, konieczny jest pobyt w szpitalu – 1-2 dni. Natomiast przy znieczulenie miejscowym hospitalizacja nie jest wymagana.
Praktycznie od razu po zakończeniu operacji pacjent ubierany jest w bieliznę uciskową, która w niektórych klinikach szyta jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Tego typu elastyczna bielizna ma pomóc w prawidłowym obkurczaniu skóry osoby operowanej. Jej noszenie jest obligatoryjne, jeśli chcemy, by nasze rany szybko się zagoiły a ciało ładnie wymodelowało. Przez pierwszą dobę po zabiegu ubranie uciskowe nie powinno być w ogólne zdejmowane, przez pierwszy miesiąc również zaleca się jego ciągłe noszenie. Później (2-3 miesiące po zabiegu) należy je nosić przez około 12 godzin na dobę (także nocą).
Liposukcja nie jest zabiegiem, który przynosi natychmiastowe efekty. Zaraz po operacji ciało pacjenta jest zbyt obrzęknięte, by można było od razu ocenić efekt. Obrzęki znikają po minimum tygodniu od zabiegu. Jednak jeszcze przez kolejne dwa tygodnie pacjent może odczuwać pewien dyskomfort, związany m.in. z pieczeniem w miejscu odsysania tłuszczu.

Samo gojenie się blizn w dużym stopniu zależy oczywiście od konkretnego organizmu, jednak proces ten można przyspieszyć, nosząc wspomnianą już bieliznę pociskową. Liposukcja przynosi rezultaty tak naprawdę dopiero po 2-3 miesiącach od samego zabiegu. Dopiero po tym okresie organizm wchłonie wszystkie płyny a ciało ukształtuje się w pożądany sposób.

Warto podkreślić jeszcze, że liposukcja to skuteczna metoda modelowania ciała, która jest relatywnie mało inwazyjna. Przestrzegając zaleceń lekarza co do rekonwalescencji, nosząc wspomniana bieliznę uciskową, możemy liczyć na trwałe efekty. Co istotne, blizny po liposukcji są bardzo małe – ich wielkość to zaledwie 1,5-2,5 mm.

Dodaj komentarz