> Najlepsza muzyka do biegania – TOP 4

Najlepsza muzyka do biegania – TOP 4

Możesz na co dzień słuchać popu lub metalu, a wieczorem chodzić na koncerty soulowe lub jazzowe. Do biegania jednak najlepsze są inne dynamiczne gatunki muzyczne – np. elektronika, techno, dance-pop itd. Odpowiednie dźwięki dodają kopa, motywując nas do działania!

Endorphins during the jogging with girlfriend

Oczywiście nie ma jednej najlepszej muzyki na trening czy do biegania. Na listach przebojów przetasowania to standard, ale nie warto się nimi kierować. Aby muzyka pobudzała, musimy wybrać to, co lubimy. Jedni lubią techno, drudzy dźwięki bardziej zróżnicowane, a trzeci stawiają na metal. Oto nasz top 5 najlepszych gatunków muzycznych do biegania. A co u Was gra w słuchawkach?

1. Techno

Bardzo popularny gatunek muzyki elektronicznej, a konkretnie klubowej, zaczął kształtować się w latach 80. XX wieku w Detroit. Techno przeznaczono jest do grania w klubach, ale dla wielu osób jest też idealne do biegania, gdyż oparte na jednostajnym regularnym rytmie. Ponadto charakteryzuje się syntetycznym i elektronicznie przetworzonym dźwiękiem i szybkim tempem, wynoszącym zazwyczaj około 120-140 uderzeń na minutę. Powstają też kawałki bardziej ambitne, z warstwą basową, melodią, rozbudowane itd., gdyż gatunek ten wciąż się rozwija.

2. Nu metal

Zwolennicy mocniejszych brzmień stronią jednak od klasyki, a do biegania chętniej sięgają po nu metal. Gatunek powstał w latach 90., kiedy to nastała moda na Korna, a wraz z nią na oryginalne brzmienie i styl. Można zaryzykować stwierdzenie, że muzyka metalowa została zdefiniowana niemal na nowo.

Nu metal to głównie potężne, basowe brzmienie, bardzo nisko strojone gitary, a często także funkująca sekcja rytmiczna i emocjonalny wokal. Zarazem jednak to muzyka prosta i pozbawiona solówek gitarowych, więc do biegania faktycznie dobra.

3. Pop

Pop dobry jest na wszystko – poranne przebudzenie, wieczorne czytanie książki, domówkę czy nawet trening. To tak pojemny gatunek muzyczny, że można w nim znaleźć dynamiczne kawałki idealne na playlistę do biegania. Wystarczy założyć słuchawki i ruszać w trasę. Warto też wyróżnić coraz modniejszy electro-pop, tworzony przez świetnych DJ-ów. Kawałki podbijają listy przebojów, królują na imprezach i w dyskotekach, a także trafiają na playlisty do biegania!

4. Playlisty – nowy trend

Jeśli nie wiesz, jaką muzykę wybrać, zdaj się na innych. Masz coraz szerszy wybór różnych gotowych playlist – można włączyć jeden gatunek lub mieszankę hitów na jogging. W Internecie czy na kanałach muzycznych bez problemu znajdziesz wiele zestawień dosłownie w kilka minut. Każdy utwór będzie dynamiczny, pobudzający, dodający motywacji. Możesz też zmienić playlistę, dodając inne utwory, a wyrzucając te, który nie trafiły w Twój gust – biegasz, jak lubisz!

Dodaj komentarz