> Najlepsi współcześni DJ-e – TOP 3

Najlepsi współcześni DJ-e – TOP 3

Na scenie muzycznej jest wielu DJ-ów i trudno wymienić wszystkich, którzy na to zasługują. To oni odpowiadają za powodzenie imprezy i jakość serwowanej na niej muzyki. W naszym krótkim zestawieniu zamieściliśmy 3 najlepszych DJ-ów, ale to tylko początek długiej listy. Resztę dopiszcie zgodnie z uznaniem…

Jako pierwszy widnieje u nas Carl Cox, DJ oraz producent techno i house, ale pamiętaliśmy też o innych. Zależało nam, aby każdy DJ reprezentował inny styl i komponował odmienne brzmienie. Poniżej nasz top 3 najlepszych DJ-ów.

1. Carl Cox

Popularny DJ i zarazem producent muzyki techno/house działa już od połowy lat 80. Na początku czuł głównie acid house oraz hardcore, a miksował pod pseudonimem Three Deck Wizard.

Carl Cox jest autorem wielu albumów, singli i remiksów, współpracował z wieloma muzykami – także prezentującymi inne gatunki, dzięki czemu znalazł się na wielu kompilacjach. Dzisiaj to już światowej sławy muzyk – i wieloletni rezydent słynnego klubu Space na Ibizie. Najlepiej jednak przekonać się o tym osobiście na żywo!

2. Alan Walker

Alan Walker nie jest długo obecny na muzycznej scenie – jak np. Carl Cox – ale rokuje także bardzo dobrze! Norweski muzyk, producent i DJ interesuje się elektroniczną muzyką taneczną i taką też tworzy. Zasłynął wyjątkowo energetycznym remiksem singla Sii „Move Your Body”. To świetny kawałek na trening, bieganie czy imprezę.

Jego twórczość jest wyjątkowo charakterystyczna, bo ma nieco tajemniczy klimat. Wystarczy wymienić chociażby popularne „Faded”, w którym gościnnie zaśpiewała Iselin Solheim. Jego numery niezwykle szybko podbijają listy przebojów. Wspomniane „Faded” to numer już diamentowy!

3. Avicii

Avicii z kolei to słynny DJ ze Szwecji, ale cieszy się międzynarodową sławą. Utalentowany DJ i producent muzyczny może poszczycić się wieloma hitami. Był skazany na sukces, bo już w wieku szkolnym interesował się muzyką. Po ukończeniu 18. roku życia zaczął zajmować się nią na poważnie…

Wtedy to znalazł się po raz pierwszy za profesjonalną konsolą Dee Jaya i zrozumiał, czym chce się zajmować. Jednak na pierwszy sukces czekał do 2010 roku – wtedy to wydał numer „Seek Bromance”. Dziś warto też wymienić chociażby „Wake me Up” czy „The Days/Night”.

Warto wzbogacić listę najlepszych DJ-ów także o takie nazwiska, jak Paul van Dyk, ATB, Davig Guetta, Tiesto, Afrojack czy Armin van Buuren. Wciąż pojawiają się także nowi i młodzi muzycy, którzy świetnie rokują! Muzyka dance, elektroniczna, taneczna czy klubowa – jakkolwiek ją nazwiemy – ma się naprawdę dobrze!

Dodaj komentarz