> Na wycieczkę rowerową do włoskiego Trentino

Na wycieczkę rowerową do włoskiego Trentino

Dla tych rowerzystów, którzy przemierzyli już tysiące kilometrów szlaków w swojej okolicy, świetnym wyzwaniem będą te znajdujące się we Włoszech. To właśnie region Trentino jest rajem dla miłośników dwóch kółek, którzy co roku planują tam swoje aktywne wczasy.

Włochy zwykle kojarzymy ze zwiedzaniem Rzymu, Florencji, Pizy czy Wenecji – te piękne miasta to jednak nie wszystko, co czeka na przyjeżdżających na Półwysep Apeniński. Również do dyspozycji jest wiele zakątków, które przypadną do gustu miłośnikom aktywnego wypoczynku, w tym kolarstwa. To właśnie tamtejsze szlaki rowerowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych w kraju.

Wokół jeziora Garda

Pośród majestatycznych wzniesień Dolomitów znajduje się jezioro Garda – największe jezioro we Włoszech, które zachwyca krystalicznie czystymi wodami, urokliwymi zatokami i plażami. Wokół jeziora wiedzie popularny szlak Mountain Garda Bike, który obejmuje przeszło 200 kilometrów zróżnicowanych ścieżek, głównie przeznaczonych dla zaawansowanych rowerzystów. Jazda na rowerze wokół jeziora Garda to gwarancja zadowolenia – zarówno z powodu świetnie przygotowanych i oznaczonych tras, jak i unikatowych krajobrazów, które sprawiają, że zmęczenie nie daje tak we znaki.

Przez doliny Fassa, Fiemme i Valsugana

Drugim z popularnych szlaków rowerowych w Trentino jest Dolomiti Lagorai Bike, który wiedzie przez trzy oblegane przez turystów doliny – zarówno latem, jak i zimą. Valsugana, Fiemme i Fassa znajdują się we wschodniej części Trentino. Razem na rowerzystów czeka ponad 1100 kilometrów szlaków, w tym także takich, które zadowolą początkujących pod kątem swojego stopnia trudności. To także raj dla miłośników ekstremalnych emocji – na wielbicieli freeride’u czeka tutaj mająca ponad 5 kilometrów trasa do Alpe Tognola, która usiana jest wąskimi przejazdami, hopkami i ostrymi zakrętami.

Zwiedź Park Przyrody Adamello Brenta

Lubiany jest także szlak Dolomiti di Brenta Bike, który zadowoli zarówno początkujących cyklistów preferujących nieskomplikowane trasy, jak i tych, którzy nie lubią nudy na dwóch kółkach. Dolomiti di Brenta Bike to przeszło 400 kilometrów ścieżek, które wiodą w głównej mierze przez Park Przyrody Adamello Brenta.

Szlaki rowerowe we Włoszech sprawiają, że kraj ten jestrajem dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Czeka tu wiele unikatowych widoków, wspaniale oznaczonych tras, sklepów i serwisów rowerowych czy wypożyczani rowerów. Wtedy, gdy liczą się emocje i wspaniałe widoki, Trentino to doskonała propozycja.

Dodaj komentarz