> Majorka – słoneczny raj w sercu Balearów

Majorka – słoneczny raj w sercu Balearów

Hiszpańska Majorka, położona w archipelagu Balearów, przyciąga głodnych wrażeń turystów, pragnących spędzić wymarzony urlop w bajkowej scenerii. Złote piaszczyste plaże, lazurowo-turkusowe wody Morza Śródziemnego oraz liczne atrakcje sprawiają, iż wyspa jest co roku jednym z najchętniej wybieranych kierunków na wczasy.

Majorka – kiedy jechać, atrakcje na miejscu

Baleary przez cały rok zapewniają wspaniałą pogodę do odkrywania i poznawania ich uroków. W kwietniu słupek rtęci na Majorce sięga powyżej dwudziestej kreski. Najcieplejszymi miesiącami są natomiast czerwiec, lipiec i sierpień, gdy temperatury oscylują w granicach trzydziestu stopni. Wiosną oraz jesienią klimat na wyspie jest jednak zdecydowanie najprzyjemniejszy.
majorka
Miłośnicy słonecznych kąpieli chwili relaksu i spokoju, wśród zapierających dech w piersiach widoków, zażyją na malowniczych plażach o złotym piasku. Za najpiękniejsze z nich uznaje się przede wszystkim: Cala Agullę; Cala Mondrago; Es Trenc; wyróżnioną Błękitną Flagą Cala Fermentor; Cala Mesquida; Cala Miller; oraz Playa de Muro.

Zabytki, atrakcje, co warto zwiedzić na Majorce

Majorka zachwyca także niezwykłym bogactwem kulturalnym i przyrodniczym. Jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie jest zabytkowy zamek Castell de Bellver. Obiekt pochodzi z XIV w i posiada okrągły kształt, co czynni go unikatowym w skali Europy. Warto także wybrać się do miejscowości Valldemossa. Za największą atrakcję uznawany jest tutaj przepiękny płac La Cartuja de Valdemossa z XV w. Niezapomnianych emocji dostarczy także wizyta w Parku Narodowym Cabrera. Dużym uznaniem wśród turystów cieszą się ponadto jaskinie Cuevas del Drach, zwane smoczymi. Wewnątrz mieści się jedno z największych na świecie jezior podziemnych. Podczas wakacji na Majorce nie można również zapomnieć o jej stolicy, Palma de Mallorca, która obfituje w liczne zabytki i miejsca, idealne do zaczerpnięcia chwili relaksu.

Planując wakacje na wyspie warto zastanowić się nad wyborem miejsca zakwaterowania – tu przychodzą z pomocą ciekawe oferty Majorka wczasy w serwisie Majorka.com.pl. Na wyspie znajduje się wiele luksusowych hoteli, a do najbardziej znanych zalicza się m.in.: Melia Palas Atenea, Hotel Costa Azul, BQ Amfora Beach i Iberostar Ciudad Blanca Alcudia Apartamentos.

Amatorzy nocnego trybu życia koniecznie powinni się zaś wybrać do miejscowości El Arenal, słynącej z licznych klubów i dyskotek, wśród których najsłynniejszymi są „Riu Palace” oraz „Mega Park”. Idealnym miastem da imprezowiczów jest także Megaluf, gdzie za najsłynniejszy klub uznaje się „BCM Planet Dance”.

Artykuł napisany przez redakcję serwisu www.Majorka.com.pl

Dodaj komentarz