> Leczenie w twoich rękach

Leczenie w twoich rękach

Ten widok zna każdy z nas. Poczekalnia w przychodni wypełniona kaszlącymi pacjentami, którzy czekają cierpliwie w kolejce na wizytę u lekarza. Gdyby tylko przeziębienie było największym problemem publicznej służby zdrowia…

Zakładając, że nie złapaliśmy kolejnych zarazków w przepełnionej poczekalni, możemy powiedzieć, że u lekarza nie było tak źle. A co poradzić w sytuacji, gdy na wizytę u specjalisty czekamy dobrych kilka miesięcy, szybkie zrobienie badań graniczy z cudem, a zabieg operacyjny to luksus, na który przyjdzie nam poczekać nawet kilkanaście miesięcy? Coraz więcej osób staje przed tym dylematem, bo nie tylko nie mamy czasu na branie urlopu i ustawianie się w kolejce do lekarza, ale też coraz bardziej zależy nam na komforcie. Stąd duża popularność dodatkowej ochrony zdrowia, o której decydujemy sami.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne występuje na rynku w wielu wariantach, a towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące polisy zdrowotne przedstawiają swoim klientom różne zakresy ochrony. Wszystko zależy od tego, kto się ubezpiecza, jakie świadczenia są dla nas niezbędne i ile chcemy lub możemy wydać na ubezpieczenie zdrowotne.
Największą popularnością cieszą się polisy leczenia ambulatoryjnego, czyli możliwość dostępu do usług medycznych niewymagających hospitalizacji. To dobra opcja dla osób, które chcą mieć możliwość bezproblemowego dostępu do lekarza rodzinnego czy wybranego specjalisty oraz wykonania badań. Z kolei polisy z opcją leczenia szpitalnego umożliwiają skorzystanie z bardziej skomplikowanych zabiegów, ubezpieczyciel pokrywa też koszty pobytu w szpitalu jak również świadczeń poszpitalnych. Konstrukcja umów ubezpieczenia zdrowotnego jest podobna do oferowanych przez prywatne przychodnie i kliniki abonamentów. Jednak w przypadku abonamentu mamy możliwość korzystania jedynie z usług świadczeniodawcy, u którego kupiliśmy abonament. Polisa daje nam prawo wyboru przychodni czy kliniki. Warto też zwrócić uwagę na to, kto jest objęty ochroną- decydując się na podpisanie umowy ubezpieczenia, dobrze jest włączyć w poczet ubezpieczonych również współmałżonka oraz dzieci. Obecnie wielu pracodawców decyduje się na zawarcie ramowych umów z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jeśli taka umowa obowiązuje w naszym zakładzie pracy, w przypadku przystąpienia do ubezpieczenia zyskujemy realną możliwość znacznego obniżenia kosztów leczenia naszej rodziny.

Dodaj komentarz