> Kreta na wczasy – co warto zobaczyć?

Kreta na wczasy – co warto zobaczyć?

Kreta to niezwykła grecka wyspa pełna atrakcji. Prócz wspaniałej dzikiej przyrody oraz rajskich plaż można tutaj także satysfakcjonująco spędzić czas zwiedzając oraz przenosząc się niejako w przeszłość, dzięki ruinom czy też miastom pamiętającym zamierzchłe czasy. Kreta pozwala na odbycie podróży, której oddech pozostanie w pamięci na długo.

Niezwykłe ruiny pozwalające na puszczenie wodzy fantazji, odkrywanie historii…

Sandy beach at Bali in Crete, GreeceBędąc na Krecie warto zobaczyć przede wszystkim to, co pozostało po wspaniałościach przeszłości. Jednym z takich miejsc są ruiny starożytnego portu Falasarna – pozostałości po czterech portowych wieżach obronnych, które zlokalizowane są około 100 metrów od brzegu. Miasto to zostało zburzone w 68 roku p.n.e. a obecnie prócz ruin można tu podziwiać przepiękną piaszczystą plażę.

Warto także zobaczyć wykopaliska w Apterze, na terenie Gortyny, a także Gourni, Tylissos czy Lissos. Każde z tych miejsc jest niezwykłe i ma do zaoferowania coś innego. W Apterze czekają ruiny pochodzące z czasów hellenistycznych, w Gortynie ruiny rzymskiego teatru oraz bazyliki Agios Titos a w Lissos ruiny świątyni Asklepiosa.

W czasie wycieczki objazdowej po Krecie w poszukiwaniu miejsc przesiąkniętych historią nie można zapomnieć o pałacach minojskich. Ich ruiny pochodzą z okresu 2000-1400 roku p.n.e. Znajdują się one w Knossos, Malii, Fajstos oraz Zakros, w tym ostatnim zaś można zobaczyć najmniejszy z odnalezionych budynków tego typu.

Co oferuje Chania, a co czeka w Rethymnon – jednym z najpiękniejszych miast Krety

Niewątpliwie w czasie podróży po Krecie warto zatrzymać się na dłużej w Chanii, mieście, które posiada wielki port ulokowany w otoczeniu barwnych kamieniczek. Poza tym usytuowane jest ono na tle Gór Białych i posiada takie atrakcje jak Meczet Janczarów, czy też Muzeum Morskie. Poza tym warto tu zobaczyć także latarnię morską, pozostałości po murach miejskich czy starówkę.

Na turystów czeka również Rethymnon pełen wąskich uliczek, interesujących budowli oraz z potężną twierdzą Fortezza, która zarazem jest największym zamkiem jaki stworzyli Fenicjanie. Będąc w mieście warto także odwiedzić Meczet Sułtana Ibrahima czy też łaźnie tureckie.

Kreta plus wczasy to idealne połączenie [grecja.com.pl/wakacje/wyspa-kreta.xml], które zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Można tu bowiem wspaniale wypocząć zwiedzając niezwykłe miejsca pełne przeszłych wydarzeń oraz zachwycając się pięknem architektury. Poza tym dzikość przyrody, boskość plaż oraz ogrom innych atrakcji sprawiają, że pragnie się tutaj wracać coraz częściej.

Dodaj komentarz