> Kredyty trzeba spłacać

Kredyty trzeba spłacać

Podejście społeczeństwa do zaciągania kredytów bywa bardzo różne. Jedni potrafią zastanawiać się bardzo długo nim złożą wniosek na parę tysięcy, natomiast inni potrafią podjąć decyzję o kilkunastu tysiącach w ciągu chwili. Jak widać dużą rolę odgrywa tutaj charakter i podejście danej osoby do kwestii posiadania i wydawania gotówki. Choć zdarza się to rzadko bywają osoby, które potrafią wziąć bardzo duży kredyt,który przeznaczą na równie długie podróże. Wracają po np. rocznym zwiedzaniu wszelkich zakątków świata jednak przed nimi wielki obowiązek spłacania rat.

Tego rodzaju kredyt nie ma nic wspólnego z logicznym myśleniem, nawet jeśli podróże to sens naszego życia. Ludzie biorą kredyty na różne potrzeby, niektóre bez wątpienia nie zasługują na to, aby się zadłużać, jednakże jest tyle mądrych kroków w kwestii kredytobrania, iż podróż za grube miliony, które będziemy musieli spłacić wydaje się być niczym ,,smutna historia pewnego zagubionego człowieka’’. Być może w czasie podróży przeżylibyśmy mnóstwo ciekawych chwil, zwiedzili tysiące niezapomnianych miejsc, skosztowali potraw o których nam się nawet nie śniło, ale rodzi się pytanie co dalej?

Z racji tego, iż zdajemy sobie sprawę z sytuacji na rynku pracy, a także trudnego życia i ciągłej walki o większe dochody decyzja, o której mowa powyżej choć niewątpliwie bardziej oryginalna niżeli zakup auta, mieszkania tudzież najdroższego wyposażenia domu, okazuje się być bardzo niepoważnym podejściem do możliwości zaciągania kredytów. Tego co przeżyliśmy oczywiście nikt nam nie odbierze, jednak mamy tutaj do czynienia z wartością, która nic nie znaczy w sensie materialnym, a po powrocie rzeczywistość okazuje się brutalna, gdzie główną wartością, tzw. być lub nie być są właśnie pieniądze.

Zatem jeśli ktokolwiek wpadnie na pomysł zaciągnięcia kredytu na podróż jakiej nie przeżył nikt warto zastanowić się nad realiami, które będą na nas czekać po powrocie. Każdy z nas bardzo dobrze wie jak łatwo wydaje się pieniądze, jednak powinien przy tym zdawać sobie sprawę jak trudno je zdobywać.

Dodaj komentarz