> Informacje o Przeglądzie Eiger Wyśniony

Informacje o Przeglądzie Eiger Wyśniony

29 października startuje druga edycja Przeglądu Filmów Wspinaczkowych. Po zeszłorocznym „Wszystko za Everest”, pomysłodawcy serii 360stopni powracają z programem, który przykuje do siedzeń w kinie amatorów alpinizmu, wspinaczki sportowej i bulderingu.

Podczas Przeglądu “EIGER WYŚNIONY” najlepsi wspinacze świata (m.in. Chris Sharma, Adam Ondra, Dean Potter, Patxi Usobiaga, Alex Honnold, Johanna Ernst, Daniel Woods, Tommy Caldwell, Matt Segal) będą odkrywać najciekawsze i najniebezpieczniejsze miejsca do wspinaczki: od fantastycznych bulderów w Ameryce Południowej i wapiennych ścian Hiszpanii, przez piaskowce w Czechach i mocno przewieszone granity w Szwecji, po legendarny El Capitan w Yosemitach i północną ścianę Eigeru.

30 października na pokazie w warszawskiej Kinotece zostanie wyświetlony film Marcina Koszałki o polskiej legendzie wspinaczki, Piotrze Korczaku zwanym „Szalonym”. To przejmująca opowieść o niemożności pogodzenia się ze starością i pragnieniu nieśmiertelności, ale nie tylko. Niepowtarzalny język filmowy Koszałki opisuje sportowca, który jest u schyłku swojej kariery wspinaczkowej, ale w tle tej historii rysuje się drugi plan o znacznie szerszym kontekście dotyczącym drogi, jaką człowiek wybiera w życiu i nieubłagalnego upływu czasu, który często uniemożliwia jej pokonanie.

Program Przeglądu wypełnią tak doskonałe obrazy jak: Zew ciszy, North Face, Progression, Czekając na Joe, King Lines, The Sends, Sprawa Humoru.

Bohaterowie produkcji pokazywanych na „EIGER WYŚNIONY” podejmują trudną walkę z żywiołami natury, z własnym lękiem i ograniczeniami po to, by pokonać kolejny metr ściany. Ich dokonania zmieniają wyobrażenia o tym, jak wiele można osiągnąć dzięki prawdziwej pasji, poświęceniu, motywacji i konsekwencji w działaniu.

„EIGER WYŚNIONY” to przegląd adresowany do wszystkich fanów wspinaczki górskiej, wspinaczki sportowej, bulderingu, B.A.S.E. Jumpingu i Highline – zawodowców i amatorów, zainteresowanych sportami ekstremalnymi, wreszcie dla ludzi ciekawych świata i lubiących wyzwania.

Podczas przeglądu swoją prapremierę będzie miał pakiet „Eiger wyśniony”, na który składa się 12 debiutanckich opowiadań Jona Krakauera, zebranych w książce pod tytułem „Eiger Wyśniony” oraz film „Zew ciszy”. Książka i film ukażą się na rynku 29 października.

 

 

Wygraj bilet na Facebooku!

 

Powiązane newsy

  • KinoKino Przegląd Filmów Wspinaczkowych Eiger Wyśniony (Październik - grudzień 2010) 29 października wystartowała druga edycja Przeglądu Filmów Wspinaczkowych. Po zeszłorocznym „Wszystko za Everest”, pomysłodawcy serii 360stopni powrócili z programem, który przykuł do siedzeń w kinie amatorów alpinizmu, wspinaczki […]
  • Uwaga, uwaga!Uwaga, uwaga! Potwierdzona informacja: Przegląd "Eiger wyśniony" zawita również do Łodzi. od 10 do 12 grudnia w kinie Charlie na ul. Piotrkowskiej będzie można zobaczyć najlepsze filmy wspinaczkowe świata. Chris Sharma, Adam Ondra, Joe Simpson i wielu wielu innych na dużym ekranie. Dodam, że przegląd cieszy się ogromną […]
  • Czekając na Joe (tyt. oryg. Touching the void)Czekając na Joe (tyt. oryg. Touching the void) OPIS FILMU Reżyseria: Kevin Macdonald Scenariusz: Joe Simpson na podstawie książki o tym samym tytule Scenografia: Patrick Bill Muzyka: Alex Heffes, Bevan Smith Producent: John Smithson Zdjęcia: Mike Eley, Keith Partridge Obsada: Nicholas Aaron, Richard Hawking, Brendan Mackey, Joe Simpson, […]
  • Progression na przeglądzie „Eiger Wyśniony”Progression na przeglądzie „Eiger Wyśniony” Najlepsi wspinacze świata pracują ciężko każdego dnia sprawdzając granice możliwości swoich mięśni i umysłów dążąc do zdobywania najwyższych szczytów. Chris Sharma i wielu innych wybitnych wspinaczy do zobaczenia na przeglądzie "Eiger Wyśniony", już od 29 października w całej Polsce!
  • Chris Sharma: A Sense Of PlaceChris Sharma: A Sense Of Place Chris Sharma to jeden z najsłynniejszych wspinacz skałkowych na Świecie. Jeśli nie wiecie co u niego słychać to możecie obejrzeć 3 minutowy bardzo klimatyczny filmik, z którego dowiecie się jak mieszka mu się w Katalonii, czym się zajmuje i jak idą mu przygotowania do pokonania pierwszej na Świecie drogi o trudności […]
  • Adam Ondra zdobywa Chaxi Raxi – videoAdam Ondra zdobywa Chaxi Raxi – video Przed wami trochę długi, ale bardzo klimatyczny filmik dokumentujący pierwsze przejście Chaxi Raxi (5.15b), którego dokonał Adam Ondra. Znany wspinacz skałkowy Chris Sharma stwierdził, że droga ta jest obecnie prawdopodobnie najtrudniejszą na Świecie. Zobaczcie zresztą sami jak młody Czech walczy z Chaxi Raxi.

Dodaj komentarz