> I Festiwal Filmów Ekstremalnie Sportowych 360 stopni

I Festiwal Filmów Ekstremalnie Sportowych 360 stopni

Tak bawiliśmy się ekstremalnie prawie rok temu w 13 polskich miastach. 13 to chyba nie do końca szczęśliwa liczba, więc obiecujemy, że w przyszłym roku będzie znacznie, znacznie lepiei i znacznie, znacznie więcej. Bo, że będzie, to się samo rozumie.

Entree!

My po prostu lubimy wyzwania. Na początku zastanawiamy się, co Kapitan Nemo mógłby znaleźć w Rowie Mariańskim, gdzie spał Mowgli w porze deszczowej i czy rzeczywiście można jak Pan Maluśkiewicz pomylić nos wieloryba z wyspą. Później pojawiają się inne pytania: co znajduje się za zagrodzoną tyczkami granicą nartostrady z napisem „Niebezpieczeństwo!”, dlaczego nurkowie schodzą pod wodę parami i czy nie można nurkować solo, czy Kmicic w teren też jeździł konno wyłącznie z towarzyszem, który żleb pod trasą kolejki linowej na Kasprowy wybrał na lądowanie Uznański uciekający przed gestapo, jak się wdrapać łódką na taką falę, co ma 40 metrów i czy Rob Hall rzeczywiście musiał się żegnać z ukochaną na Południowym Wierzchołku Everestu i czy nie mógł zrobić tych 250 metrów w dół do obozu czwartego? Później ładujemy się w twinsecie do dziury z wodą o rozmiarach 3 na 3 metry, zerowej przejrzystości i temperaturze cztery stopnie wiedząc, że strach minie już w chwili zakładania suchego skafandra i pozostanie jedynie wykonać wyćwiczony, nie wzniecający osadu ruch płetwami, założyć wskaźnik na poręczówkę i przepiąć się na tlen na 6 metrach. A jeszcze później szukamy w sobie lęków i świadomie podnosimy poprzeczkę – czy rzeczywiście nie da się zejść głębiej niż Pascal Bernabé? A przede wszystkim – czy ja jestem w stanie zejść głębiej? Żyjemy w świecie 360 stopni. Małych i dużych wyzwań. Codziennie. We wszystkim, co rozbudza nasze zainteresowania, przekraczamy granice rekreacji. Festiwal jest o nas. O naszej pasji. Nie ma znaczenia czy żeglujesz, jeździsz na snowboardzie, nurkujesz czy się wspinasz. Istotne jest to, jak to robisz. Na maksa?

Olo Sawa

Program I Festiwalu 360 stopni

Zjazd (Steep) 2007 92′
reżyseria: Mark Obenhaus
obsada: Chris Davenport, Shane McConkey, Seth Morrison, Glen Plake
Długometrażowy dokument o niebezpiecznej przygodzie, niebywałej sprawności fizycznej i próbie uchwycenia ulotnego piękna narciarstwa. To opowieść o narciarstwie wysokogórskim, dyscyplinie sportowej, która zaistniała zaledwie 35 lat temu.

Czekając na Joe (Touching the void) 2003 106′
reżyseria: Kevin Macdonald
obsada: Nicholas Aaron, Richard Hawking, Brendan Mackey, Joe Simpson, Simon Yates
Czekając na Joe to oparta na prawdziwej historii opowieść o wyprawie dwóch przyjaciół w peruwiańskie Andy. Joe i Simon wspinając się na Siula Grande wybierają najtrudniejszą, zdradliwą trasę – zachodnią ścianę szczytu. Pozornie łatwa droga jest początkiem dramatu, który stawia obu bohaterów przed pytaniami o granicę przyjaźni, odwagi i lojalności.

Bezkresne lato (Endless summer) 1966 95′
reżyseria: Bruce Brown
obsada: Mike Hynson, Robert August, Miki Dora
Prawie niekończąca się podróż dwóch surferów, których z kamerą w ręku śledzi Bruce Brown po najodleglejszych, zwykle dziewiczych plażach od Kalifornii przez Afrykę, Australię, Nową Zelandię, Tahiti aż po Hawaje.

Wielki Błękit (Le Grand bleu) 1988 132′
reżyseria: Luc Besson
obsada: Jean Reno, Rosanna Arquette, Jean-Marc Barr, Paul Shenar
Historia dwóch przyjaciół, którzy całe życie rywalizują ze sobą o miano najlepszego. Dla jednego z nich jest to walka o mistrzostwo świata w nurkowaniu bezdechowym, dla drugiego to pasja i miłość do podwodnego świata.

Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona (The Endurance) 2000 93′
reżyseria: George Butler
narracja: Liam Neeson
Legendarna, niemalże antyczna na historię podboju ostatniego kontynentu wyprawa 28 śmiałków pod wodzą sir Ernesta Shackletona w przededniu I wojny światowej.

messner.habeler.everest (Everest Unmasked) 1966 52′
reżyseria: Leo Dickinson
zdjęcia: Rheinhold Messner, Peter Habeler
Pierwsze wejście na Everest bez użycia tlenu Messnera i Habelera było początkiem fali „naturalizmu” w zdobywaniu dużych gór.

Dogtown i Z-Boys (Dogtown i Z-Boys) 2001 93′
reżyseria: Stacy Peralta
narracja: Sean Penn
obsada: Henry Rollins, Stacy Peralta, Tony Alva, Tony Hawk
W połowie lat 70. grupa nastolatków z przedmieść Los Angeles dała początek deskorolce.

Przez ciernie do gwiazd (Dust to glory) 2005 97′
reżyseria: Dana Brown
obsada: Mario Andretti, Sal Fish, James Garner, Robby Gordon, Ricky Johnson, Mike McCoy, Chad McQueen
Największy i najbardziej niebezpieczny – tak wielu określa – wyścig Tecate SCORE Baja 1000, którego zapis niemalże dosłowny z potem, kurzem, goryczą porażki i smakiem zwycięstwa przekazuje Dana Brown w obrazie „Przez ciernie do gwiazd”.

Na głęboką wodę (Deep water) 2006 92′
reżyseria: Louise Osmond i Jerry Rothwell
obsada: Clare Crowhurst, Donald Crowhurst, Simon Crowhurst, Santiago Franchessie, Ted Hynds, Donald Kerr, Robin Knox-Johnston, Françoise Moitessier de Cazalet, Simon Russell Beale, Ron Winspear
„Czekając na Joe”, ale na morzu, będącym tłem zmagań kilkunastu samotników w pierwszym rejsie dookoła świata. Oba filmy łączy nazwisko producenta i oparcie się na prawdziwej historii, której przypadkowym bohaterem staje się żeglarz amator, niedzielny kapitan John Crowhurst.

Wertykal (Vertikal) 1966 77′
reżyseria: Boris Durov, Stanisław Goworuchin
muzyka: Włodzimierz Wysocki
obsada: Margarita Koshelyova, Aleksandr Fadeyev, Georgi Kulbush, Larisa Luzhina, Bukhuti Zaqariadze
Klasyczna czarnobiała opowieść o wejściu na jeden z kaukaskich szczytów w późnych latach 60. Zaskoczeniem są przygotowania do wyprawy, kontakt wspinaczy z miejscowymi przewodnikami, a przede wszystkim muzyka i obecność Władimira Wysockiego. Tak jak w amerykańskim filmie o zbliżonym tytule mamy i weterana wspinaczki, i śmierć w górach, i zlekceważenie nadciągającego załamania pogody. Tu jednak przez odwołanie do przeszłej wojny i milczące zakończenie Wertykal tchnie realizmem.

Ambasadorzy Festiwalu

Kinga Baranowska (ur. 1975) – polska himalaistka, zdobywczyni pięciu ośmiotysięczników. Pierwsza Polka na ośmiotysięcznikach Dhaulagiri i Manaslu. Członkini zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Z wykształcenia geograf i ekonomistka. Mieszka w Warszawie, ale urodziła się na Kaszubach, w Wejherowie.
Olek Domalewski (ur. 1980) – skoczek B.A.S.E., zalogowane 400 skoków B.A.S.E w 20 krajach z ponad 100 obiektów i wykonał ponad 800 skoków z samolotu. Posiada licencję spadochronową i jest instruktorem latania w wingsuite. Z wykształcenia informatyk.
Agnieszka Łotocka (ur. 1980) – nurek techniczny, instruktor, rekord Polski kobiet 154 m w 2007 r, 20 nurkowań powyżej 100 m, 300 wyszkolonych nurków, 2500 zalogowanych nurkowań.
Marcin Chochorowski (ur. 1972) – nurek techniczny, instruktor techniczny TDI/ITDA/IANTD, jako jeden z nielicznych Polaków przebywał na głębokości 187 metrów z 4 minutowym czasem dennym, w ostatnich 2 latach wykonał 40 nurkowań na głębokość powyżej 100 m. Najgłębsze jaskiniowe nurkowanie – 105 m, najdłuższe przepłynięcie (jeden kierunek) w jaskini 1,2 km. Oba nurkowania wykonał samotnie.
Andrzej Osuchowski (ur. 1987) – narciarz freeride’owy. Zakopiańczyk. Zaczynał od jazdy w klubach AZS i SNPTT w Zakopanem. Trenował narciarstwo alpejskie, które dotąd jest podstawą jego treningu. W 2006 roku zajął 5. miejsce w mistrzostwach w zjeździe rowerowym.
Karolina Riemen (ur. 1988) – członek kadry freestyle’owej Polskiego Związku Narciarskiego w konkurencji skicross. Zakopianka. Studentka AWF Katowice.

Noce Ekstremalne

Estremalna Noc Nurkowa

Bałtyk Głębszy niż zwykle

MS General von Steuben 2006 5′
Parowiec w swój ostatni rejs wyruszył do Świnoujścia zimą 1945. Trafiony został u wybrzeży Polski trzema torpedami. Z 4300 pasażerów uratowano zaledwie 300 żołnierzy. Szwedzki klub Moskus wykonał na wraku szereg nurkowań rebreatherowych w 2005 i 2006 r.

MS General von Steuben 2004 30′
Dokumentacja szwedzkiej eksploaracji wraku Steubena przez Deep Sea Productions w 2004 r.

MS Goya 2003 30′
Pełna wersja zrealizowanego w ramach cyklu „Podwodna Polska” dla TVP3 z udziałem Grzegorza „Banana” Dominika i Aleksandra Ostasza wideo z eksploaracji MS Goi.

MS Wilhelm Gustloff 2005 40′
Włoski dokument zrealizowany przez ekipę IANTD Expeditions TG4 ukazujący zarówno historię jak eksploarację największego cmentarzyska podwodnego w historii ludzkości. Ponad 10 000 ofiar, 4-krotnie więcej niż w katastrofie Titanica.

MS Graf Zeppelin 2006 25′
Wideo z dokumentacji wykonanej przez jednostkę Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej z pojazdu typu ROV. 3D, identyfikacja okrętu – wszystko co Marynarka ma na temat Zeppelina.

MS Franken 2008 7′
Największy wrak Zatoki Gdańskiej położony na głębokości 47-72 m w filmie Sławka Paćki.

Morze bardziej czerwone

Thomas Canyon 2008 11′
W części wschodniej rafa Thomas przełamuje się w niewielkie wypłycenie, na którego północnym końcu pęknięcie tworzy unikalną formację skalną o nazwie Thomas Canyon, porównywalny jedynie do The Canyon na północy Dahab. Thomas Canyon opada stromo od ok. 60 metrów przechodząc w zamkniętą, pozbawioną światła słonecznego jaskinię z dnem na 90 metrach. Film autorstwa Ani Kozlovej.

Arch and Bottom of Blue Hole Dahab 3D computer graphics 2007 5′
Kolaż 3D Archa w krótkim spocie Eleny Konstatinou z Overseasmedia.

Sacred Truth 2008 60′
Godzinny dokument Eleny Konstatinou o wypadkach nurkowych w Blue Hole, Dahab.

Little Canyon 2007 7′
Prawdopodobnie najlepszy film z Little Canyon w Dahab zrealizowany w technologii HD przez Konrada Dubiela z muzyką Radosława Rasińskiego.

The Canyon 2007 9′
Tandem Dubiel/Rasiński w dahabskim kanionie. Film nazywa się kanion, ale jest kamera schodzi jeszcze 25 m niżej.

The Canyon i Neptune Cave 2007 9′
Ekipa Techdive w Neptune Cave na sylwestrowym gromadnym wypadzie w obiektywie Marcina Szczecińskiego.

Blue Hole 2007 5′
Film Konrada Dubiela z Archa w Dahabie.

Ras Mamlakh 2008 13′
Nurkowanie Andreya Tchistyakova w grupie 5 nurków trimiksowych na maksymalną głębokość 65 m wzdłuż poręczówki. Czas denny ok. 20 minut, łączny czas 1,5 godziny.

Deep Canyon (poniżej Neptune Cave) 2008 15′
Czas denny 3 minuty, całkowity czas nurkowania 2 godziny. Maksymalna głębokość 117 m. Widoczne na filmie ciała 2 egipskich nurków są śladem po tragedii upamiętnionej tablicą.

Rekord Polski w Nurkowaniu Kobiet 2007 22′
154 metry Agnieszki Łotockiej w Bells, Dahab zza obiektywu Artura Pazziego. Rekord Polski kobiet w nurkowaniu głębokim w 2007 r.

Pod ciśnieniem 2007 47′
Rekord Polski Jurka Błaszczyka z 2007 r. okiem Jacka Szymczaka. 231 m, niecała minuta czasu dennego, ponad 7 godzin dekompresji.

Piąty kontynent

Piccaninnie Ponds 2008 9′
Położona w okolicach Mount Gambier jaskinia schodząca do głębokości 80-90 metrów. Część udostępniona dla nurków – Cathedral jest wstępem do głębszego fragmentu – Chasm. Dopuszczalne są wyłącznie nurkowania powietrzne. Nurkowanie w Piccaninnie Ponds jest ograniczone do 6 grup dziennie. Andrey Tchistyakov i Anya Kozlova byli w kwietniu 2008 r. 54 grupą zagraniczną eksplorującą jaskinię w jej historii. Temperatura wody wynosiła 16-17 stopni Celsiusza.

Tank 2008 20′
Najsłynniejsza jaskinia piątego kontynentu, 7 km poznanych tuneli, szacowana długość systemu na 10 km. Dostęp do otwartego 2 dni w tygodniu wejścia kosztuje Narodowe Stowarzyszenie Nurków Jaskiniowych 16 000$ AUD. Ostatni wypadek śmiertelny zanotowano w 1973 r.

Idle Biddy 2008 6′
Jedna z niewielu jaskiń z widocznymi i licznymi skamieniałościami. Sprzęt opuszczany jest na linie podwieszonej do „A-Frame”.

Kilsby’s 2008 6′
Raczej pieczara niż jaskinia o głębokości 65 m. Miejsce treningu grup wydobywczo-poszukiwawczych policji australijskiej.

Pines 2008 16′
Jedyna otwarta pulicznie jaskinia Australii o głębokości 40-43 m. 2 tunele, każdy o długości ok. 180 m. Jeden z nich kończy się komorą poprzedzoną wyjątkowo ciasnym przejściem i nazwaną na cześć odkrywcy Szalonym Czechem (Crazy Chech).

Bonus

Molnar Janos 2006 29′
Ania Rapp i Robert Klein w obiektywie Sławka Paćki w kwietnia 2006 r. podczas eksploracji jaskiń pod Budapesztem. 4,5 km naturalnych korytarzy o maksymalnej głębokości 75 m.

Torpedownia Miedwie 2009 8′
Konrad Dubiel z Remote Spaces w tegorocznej eksploaracji niemieckiej torpedowni na jeziorze Miedwie.

Perm Ural 2006 50′
Woda 4 stopnie, system jaskiń w regionie permskim Uralu. Ordinanskaja, jedna z jaskiń w regionie ma prawie 4 km spenetrowanych do tej pory korytarzy. Zespół Filimonow przedstawia dokument z eksploaracji na obiegu otwartym.

Ekstremalna Noc Wspinaczkowa

Pustelnicy w górach 2008 80’
Wyprawy Adama i Pawła Pustelników w Yosemity oraz równolegle Piotra Pustelnika na południową ścianę Annapurny w 2005 roku stają się pretekstem do pokazania równoległego obydwu akcji górskich, a także poszukania różnic międzypokoleniowych i podejścia do gór ojca i jego synów. niewątpliwą atrakcję tego filmu stanowią wspaniałe zdjęcia obydwu operatorów-wspinaczy.

Najlepsi Polacy na skałkach XPL Skała 50’
Krótkie filmy opowiadające o wspinaczce na najlepszych miejscówkach skalnych w naszym kraju: Hejszowina, Sokoliki, Jura, Kamień Leski, Prządki, Tatry. Bohaterami tych historii będę najlepsi wspinacze w Polsce: Edyta Ropek, Kinga Ociepka, Ola Taistra, Tomasz Oleksy, Mateusz Kilarski, Mirek Wódka, Tomasz Ręgwelski, Grzegorz Grochal, Dawid Skoczylas, Łukasz Dudek, Ryszard Pawłowski, Jasiu Nabrdalik, Piotr Panufnik, Maciek Fijałkowski, Krzysztof Kucharczyk.

Relacje z mistrzostw 2004-2008 72’
Międzynarodowe mistrzostwa polski w boulderingu w Tarnowie 2004, 2005, 2006, 2008, Puchar Polski we wspinaczce Wrocław 2007, Puchar Polski we wspinaczce Warszawa 2007, Mistrzostwa Europy juniorów we wspinaczce Warszawa 2007, Puchar świata we wspinaczce na czas Tarnów 2007, Trafo Boulder Szpil Katowice 2008.

Committed 2007 78′
Prezentując najlepszych brytyjskich wspinaczy oraz topowych gości zza morza, film ukazuje najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne przejścia. Skupia się na różnorodności stylu wspinaczkowego i miejsc, które tworzą unikalną brytyjską tradycję wspinaczkową. Przedstawiane w filmie osiągnięcia, zawierają liczne pierwsze przejścia trudnych dróg, śmiałe powtórzenia oraz odważne solówki. Autorzy filmu zabierają nas do Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii, a wszystkich wspinaczy łączy jedno; zaangażowanie.

First Ascent: Didier versus the Cobra USA 2006, 24′
Szwajcar Didier Berthod podejmuje wyzwanie przejścia legendarnej rysy w Squamish B. C. w Kanadzie. The Cobra to rysa w której fragmentach ledwo mieści się jeden palec. Reżyser nie ogranicza się do dokumentowania wielokrotnych prób przejścia tej formacji skalnej, ale stara się wejść w psychikę swojego bohatera. Pokazuje jego otwartość, zdystansowane oraz filozoficzne podejście do życia i wspinania.

The sharp end 2008 60′
The Sharp End to nasączona adrenaliną wyprawa w górę najbardziej wymagających ścianek wspinaczkowych w Alpach Francuskich, Eiger, na pustyni w Utah, Diament Kolorado, w Hinduskim Kaszmirze, granitach parku Yosemite czy piaskowych iglicach w Czechach. Występują m.in.: Tommy Caldwell, Steph Davis, Matt Segal, Lisa Rands, Ammon McNeely, Alex Honnold, Chris McNamara, Dean Potter, Renan Ozturk, Jonny Copp.

Psyche 2007 77’
Trzy częściowy film przedstawiający sylwetki trzech Brytyjczyków, z których każdy uprawia inny rodzaj wspinaczki, od sportowej do zimowej. Zapierające dech zdjęcia, niesamowite wyczyny skalnych wspinaczy, oraz unikalny humor głównych postaci sprawia, że oglądanie tego filmu jest prawdziwą ucztą dla każdego widza.

Ekstremalna Noc Snowboardowa

Aesthetica 2008 40′
Mark Landvik, Xavier Delerue, Eric Jackson, Mathieu Crepel, Mitch Reed, Kazuhiro Kokubo, Johan Olofsson, Torstein Horgmo i Mads Jonsson na dalekiej północy Ameryki. AK w nowym wymiarze – szesnasto milimetrowym. Wszystko w 2008 r. Standard Films.

Picture This 2007 60′
Freestyle z udziałem 16 wspaniałach. Prosi z ekipy Mack Dawg kładą freestylową wisienkę na śnieżnym torcie.

Push 2006 60′
Simon Dumont, Shane McConkey, Mark Abma, Rory Bushfield produkcji o wymownym tytule. Pchają poprzeczkę dookoła całego świata: w Japonii, Chinach, Norwegii i amerykańskich stachach: Aspen, Terrace, Whistler. Matchstick Productions

The Shaun White Album 2004 100′
Shaun White od kuchni. Rodzina, dorastanie, pierwsze wyniki na zawodach zarówno snowboardowych jak i deskorolkowych. „Cudowne Dziecko” w towarzystwie zaniepokojonych o swój status freestylowych autorytetów: Travis Rice, Danny Kass, Tony Hawk, Bucky Lasek i Boba Burnquista. Cinemaseoane.

Afterbang 2002 28′
Garażowa, ostra i jednocześnie kultowa produkcja Robot Food z początku wieku. Mottem produkcji jest „desperacka próba ukrycia braku stylu po lądowaniu”. Fajne!

readyto 2008 28′
W filmie znajdziemy to, co najlepsze z poprzednich tworów MEP. Czołówka polskich rajderów, ciekawa koncepcja i świetna muzyka. Ogólnie pod względem tego, co prezentują rajderzy film stoi na bardzo wysokim poziomie. Oryginalne miejscówki i kosmiczny jibbing – Gniazdo atakujący rejla z ponad 60 schodów, klasa światowa. Konkretne tricki najwyższych lotów. A nawet trochę pipe’u.

Draw the line 2006 60′
Mads Johnsson, Matt Hammer i Jeremy Jones w arthouse’owej produkcji Standard Films.

Shakedown 2004 31′
JP Walker double cork 1080 (5 lat temu!) Lukas Huffman na poręczy, a Kale Stephens – bez nosa – w szpitalu. Tym razem ekstremalnie nie tylko w jeździe, ale także w glebach. Film inny niż wszystkie pod jednym względem: raczej nie zachęca do wyjścia na dechę. Mack Dawg.

Futureproof 2005 41′
Backcountry’s finest. Gigi Travis i Nico w doborowym towarzystwie. Nicolas Muller za swój przejazd został wybrany Rider of the Year 2006 magazynu Snowboarder. 100% freeride’u w dziewiczym terenie. Absinthe Films.

Resistance 2000 20′
Klasyk, który wytyczył standardy na długo. Przejazdy członków teamu Forum były przez lata punktem odniesienia dla najlepszych. Również ze względu na muzykę. Epicki team w składzie: Bjorn Leines; Devun Walsh; Mike Page, Rio Tahara, Mikko Sjoblom, Nate Bozung, Jeremy Jones, Peter Line, Joni Malmi oraz JP Walker. To właśnie temu ostatniemu poświęcony jest najdłuższy fragment w filmie. Niesłusznie: każdy przejazd w The Resistance zasługuje na to, żeby być najdłuższy. Mack Dawg.

Powiązane newsy

  • Pasja 360 stopniPasja 360 stopni My prostu lubimy wyzwania. Na początku zastanawiamy się, co Kapitan Nemo mógłby znaleźć w Rowie Mariańskim, gdzie spał Mowgli w porze deszczowej i czy rzeczywiście można jak Pan Maluśkiewicz pomylić nos wieloryba z wyspą? Później pojawiają się inne pytania: co znajduje się za zagrodzoną tyczkami granicą nartostrady z […]
  • Noc nurkowaNoc nurkowa Bardzo goraco zapraszam wszystkich fanatyków, wszystkich zakręconych ludzi, wszystkich nurków i nie nurkujących na Ekstremalną Noc Nurkową. Bawimy się w wielu zakatkąch kraju, jak Łódź, Kraków, Warsza wa, Katowice, Poznań, Gdańsk itd. Startujemy… a wszystko kręci się na 360 Stopni. Przyjdź, a zobaczysz między […]
  • Na głęboką wodę (tyt. oryg. Deep water)Na głęboką wodę (tyt. oryg. Deep water) OPIS FILMU OBEJRZYJ ZWIASTUN reżyseria: Louise Osmond i Jerry Rothwell zdjęcia: Nina Kellgren obsada: Clare Crowhurst, Donald Crowhurst, Simon Crowhurst, Santiago Franchessie, Ted Hynds, Donald Kerr, Robin Knox-Johnston, Françoise Moitessier de Cazalet, Simon Russell Beale, Ron Winspear narracja: Tilda […]
  • 7 Krakowski Festiwal Górski 2009 – POKAZY SPECJALNE7 Krakowski Festiwal Górski 2009 – POKAZY SPECJALNE Przed nami siódma edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. W ciągu trzech dni w Krakowie gościć będzie wielki alpinistyczny świat. A w nim wybitne górskie osobowości, podróżnicy, świetni fotograficy, film, pokazy multimedialne, dyskusje, zawody sportowe, muzyka etc. Słowem prawdziwe święto gór, którego nie można […]
  • Wertykal (tyt. oryg. Vertikal)Wertykal (tyt. oryg. Vertikal) OPIS FILMUreżyseria: Boris Durow, Stanisław Goworuczin scenariusz: Sergiej Tarasow, Nikołaj Raszejew zdjęcia: Albert Osipow muzyka: Włodzimierz Wysocki obsada: Margarita Koszeliowa, Aleksandr Fadejew, Georgij Kulbusz, Larisa Łużyna, Buchuti Zaqariadze czas trwania: 77 min. rok produkcji: 1966 Klasyczna […]
  • ZJAZD (tyt. oryg. Steep)ZJAZD (tyt. oryg. Steep) OPIS FILMU OBEJRZYJ ZWIASTUN reżyseria: Mark Obenhaus scenariusz: Mark Obenhaus muzyka: Anton Sanko zdjęcia: Erich Roland obsada: Chris Davenport, Shane McConkey, Seth Morrison, Glen Plake gatunek: dokumentalny kraj: USA rok produkcji: 2007 czas trwania: 92 min. Długometrażowy dokument o […]

Dodaj komentarz