> Dlaczego warto oszczędzać na lokatach bankowych?

Z pewnością już dawno zauważyliście, że popularność lokat jest dziś bardzo duża. To bardzo ciekawa sytuacja, gdyż nasz naród zawsze znany był z tego, że w ogóle nie potrafi oszczędzać. Dziś za to, w czasach ogromnego kryzysu gospodarczego, mamy dużo więcej oszczędności niż dawniej i chętnie umieszczamy je na lokatach. Lokata to sztandarowy produkt oszczędnościowy banków, który pozwala nam na bezpieczne i stosunkowo efektywne pomnażanie oszczędności. Ogromną popularność lokatom przyniosły lokaty jednodniowe. Dzienna kapitalizacja odsetek na tych produktach pozwalała nam na ominięcie nieprzyjemnego podatku belki, właśnie od zysków z inwestowania. Dziś lokat tych już nie ma, gdyż zmieniły się przepisy i nie mają one sensu, ale oczywiście dalej chętnie otwieramy nowe lokaty.

Zarabiamy na lokacie

Umieszczenie swoich pieniędzy na lokacie to oczywiście możliwość czerpania z tego tytułu zysków finansowych. Lokaty mają bowiem swoje oprocentowanie, które jest różne, w zależności od tego jaki rodzaj lokaty sobie wybraliśmy. Zazwyczaj to oprocentowanie nie jest bardzo wysokie, jednak zawsze jest to szansa na bardzo bezpieczne pomnażanie swoich pieniędzy. Oszczędności trzymane w domu często mogą tracić na wartości, gdyż w ostatnich czasach rośnie inflacja. Warto więc pozwolić im na siebie zarabiać. Aby zacząć pomnażać pieniądze na lokacie należy po pierwsze wybrać odpowiednią dla siebie. Każda lokata jest tak naprawdę inna i powinniśmy przejrzeć jak najwięcej ofert. Pomóc nam w tym może porównanie lokat, które możemy bez problemu odnaleźć w internecie. Takie porównanie lokat jest zestawieniem wszystkich najpopularniejszych produktów tego typu pozwalające nam wybrać daną lokatę dla siebie bez wychodzenia z domu. Po wybraniu lokaty i wpłaceniu na nią pieniędzy zaczynamy zarabiać. Najczęściej kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, choć są odstępstwa od tej reguły.

Lokata to bezpieczeństwo inwestycyjne

Lokaty są tak lubiane także z powodu tego, że oferują bardzo duże bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Nie chodzi tutaj jedynie o to, że nasze pieniądze trzymane są w banku i nikt ich nie ukradnie. Z każdą inwestycją wiąże się bowiem zazwyczaj ryzyko, którego jednak w przypadku lokat możemy spokojnie uniknąć. Naszymi pieniędzmi zarządza bank i to on za nie odpowiada. Każda lokata gwarantuje nam zwrot wszystkich wpłaconych na nią pieniędzy i jeśli jest ona ze stałym oprocentowaniem to zawsze zostaną nam doliczone także te odsetki. To właśnie z tego powodu tak chętnie korzystamy z lokat. Choć zyski nie są ogromne to jednocześnie mamy pewność, że nigdy naszych pieniędzy nie stracimy.

Lokata na indywidualnych warunkach

Banki szykują dla swoich klientów oferty lokat standardowych. Te są przeznaczone zazwyczaj dla osób, które mają trochę mniej pieniędzy do przeznaczenia na oszczędzanie. Jeśli jednak dysponujemy większą gotówką to nasza lokata może być dogadana z bankiem indywidualnie. W przypadku takich klientów może dojść do negocjacji warunków lokaty z bankiem dzięki czemu możemy osiągnąć dużo wyższe zyski. Wcale nie jest trudno osiągnąć takie porozumienie z bankiem. Im więcej mamy pieniędzy tym chętniej bank przyjmie nas w swoje ramiona i z tego powodu można dość łatwo wynegocjować bardzo ciekawe warunki na lokaty.

Dodaj komentarz