> Czas na wakacyjny luz – OFF Festival w Katowicach!

Czas na wakacyjny luz – OFF Festival w Katowicach!

Jak wypoczywać, to na maksa – taka zasada przyświeca chyba wszystkim osobom, skupionym wokół projektów spod szyldu 360 stopni. Są miejsca i okoliczności, które maksymalnemu odpoczynkowi sprzyjają szczególnie, a wakacyjne festiwale muzyczne z pewnością się do nich zaliczają. Myślisz, że wszędzie tam króluje lans i nie można się w pełni wyluzować? Nic bardziej mylnego! Słyszałeś kiedyś o OFF Festival w Katowicach? To synonim letniego luzu…

OFF Festival – muzyka alternatywna na najwyższym poziomie 

Lans i spinka, których zapewne się obawiasz, nie mają wstępu na OFF Festival. Wydarzenie to powstało w roku 2006 w założeniu jako bardzo swobodne, kontestujące kulturę mainstreamu i celebrujące kontakty międzyludzkie. Głównym pomysłodawcą OFF Festival był ówczesny wokalista Myslovitz, Artur Rojek, który zresztą do dzisiaj jest dyrektorem artystycznym całego przedsięwzięcia. Pierwszych pięć edycji tego festiwalu odbyło się zresztą w Mysłowicach, rodzinnym mieście Rojka. W 2010 r. impreza przeniosła się do Katowic, gdzie pozostaje do dziś.

Największą wartością OFF Festival jest fakt, że nie zamyka się na żaden gatunek muzyczny, szuka nowych dróg i uwielbia niestandardowe połączenia. Muzyka elektroniczna w różnych swoich gatunkach – electro, house czy dance – pokojowo egzystuje tu z poezją śpiewaną, rockiem, reggae, hip-hopem i różnymi brzmieniami eksperymentalnymi. Każdy może więc znaleźć coś dla siebie. Co więcej, oprócz dużych i znanych w branży nazwisk, w Katowicach zawsze pojawiają się także mniej znani artyści, którzy potrafią zawładnąć sceną jak starzy wyjadacze. Mnóstwo muzycznych inspiracji gwarantowane.

OFF Festival – kto zagra w tym roku?

Tegoroczny line-up OFF Festival zdecydowanie nie zawodzi. Na katowickich scenach zaprezentuje się na przykład legendarna brytyjska wokalistka PJ Harvey – kobieta o stu muzycznych twarzach, która nigdy nie zawodzi na żywo. Znajdzie się też moment dla Anny Meredith, wschodzącej gwiazdy, która podbiła serca fanów eksperymentalnymi brzmieniami z pogranicza electro popu. Fani hip-hopu czekają najbardziej na brooklyńską legendę w osobie Talliba Kweli, znanego w środowisku już od lat 90.

Gratką dla fanów Artura Rojka będzie jego nowy projekt we współpracy z zespołem Kwadrofonik. To ciekawy romans elektroniki, folkoru i melodyjnego rocka, który na długo zapadnie w pamięć katowickiej publiczności… Swoistym przeżyciem metafizycznym będzie też na pewno występ C Duncana, nazywanego największym wrażliwcem Wysp Brytyjskich. Artysta bardzo zgrabnie łączy muzykę klasyczną z dream popem, co czyni jego muzykę idealnym soundtrackiem na leniwy, sierpniowy wieczór. Czy na OFF Festival pojawi się muzyka klubowa? Jak najbardziej – choćby za sprawą Kornela Kovacsa, niezwykle oryginalnego DJ’a, którego nazwisko wiele znaczy w świecie electronic dance music.

To wszystko i wiele innych muzycznych wrażeń czeka śmiałków, którzy odwiedzą Katowice między 4 a 6 sierpnia 2017. Będzie się działo – musisz tam być!

Dodaj komentarz