> Cave of forgotten dreams Wernera Herzoga otwiera festiwal filmowy NYC Doc

‚Cave of fotgotten drams’ to film dokumentalny o francuskiej jaskini Chauvet. Jest to pierwszy film Wernera Herzoga wyreżyserowany w technologii 3D.  Premiera odbyła się w 2010 roku podczas Toronto International Film Festival.  Dokument przedstawia montaż scen z wnętrza jaskini wplecionych w komentarze naukowców i historyków. Film otworzy festiwal NYC Doc 3 listopada.

Produkcja filmu wymagała specjalnego zezwolenia francuskiego Ministra Kultury, ze względu na bliska odległość toksycznego stężenia radonu i dwutlenku węgla.  Ekipa ubrana w specjalne skafandry filmowa mogła spędzić w jaskini tylko kilka godzin dziennie.

W jaskini Chavuet znajdują się jedne z najstarszych skalnych malowideł oraz ślady ludzkie z późnego paleolitu.

Poniżej fragmenty Q&A Wernera Herzoga z festiwalu w Toronto.

Powiązane newsy

  • ‚Jaskinia zapomnianych marzeń’ Herzoga – zwiastun‚Jaskinia zapomnianych marzeń’ Herzoga – zwiastun Polska premiera filmu Wernera Herzoga 'Jaskinia zapomnianych marzeń' zaplanowana jest na 6 maja 2011 roku. Film został nakręcony w jaskini Chauvet we Francji, gdzie znajdują się najstarsze malowidła naskalne - całość w 3D. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna:
  • Mount Everest w 3D 6 września na festiwalu w Toronto zostanie zaprezentowany film "Beyond the Edge" w technologii IMAX 3D. 60 lat skądinąd minęło.
  • Australijski nastolatek zapłaci karę za płynięcie na wielorybieAustralijski nastolatek zapłaci karę za płynięcie na wielorybie Jak donosi gazeta Daily Mail, nastolatek płynący na waleniu w pobliżu wybrzeża w Albury w Australii został sfotografowany i jeżeli sąd zidentyfikuje go na fotografii, grozi mu kara wynosząca do PLN 30,000. Nastoletni surfer wspiął się na walenia długości ponad 17 metrów i ważącego do około 80 ton i płynął na […]
  • Marek Kamiński reklamuje Krople BeskiduMarek Kamiński reklamuje Krople Beskidu Znanego polskiego polarnika i podróżnika będziemy mogli zobaczyć wkrótce w całkowicie nowej roli. Na 29 września tego roku planowana jest bowiem premiera filmu podróżniczo-przyrodniczego powstającego na zlecenie Kropli Beskidu, w którym główną rolę zagra Marek Kamiński. Reklamówka (bo chyba tak możemy określić […]
  • Nie tylko my mamy serial o ratownikach TOPRNie tylko my mamy serial o ratownikach TOPR Snow Guardians to film dokumentalny o ratownikach pracujących w Montana Ski Resort.  Jak widzicie na zdjęciu, warunki śniegowe dośc ekstremalne. Zobaczcie zwiastun.
  • Wspinaczka dyscypliną olimpijską w 2020?Wspinaczka dyscypliną olimpijską w 2020? Wygląda na to, że wspinaczka sportowa ma całkiem realne szanse, by znaleźć się w programie Igrzysk Olimpijskich. W lutym tego roku podczas plenarnej sesji w Vancouver Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie uznał wspinaczkę za dyscyplinę sportową. Na taką decyzję IFSC (International Federation of Sport Climbing) […]

Dodaj komentarz