> Bułgarskie kurorty dla każdego

Bułgarskie kurorty dla każdego

Rozwój turystyki na terenie Bułgarii dziwić nie powinien. To atrakcyjne państwo na Bałkanach może zachwycić swym wybrzeżem czarnomorskim, którego plaże od lat kuszą miłośników dobrego wypoczynku. Bułgaria może pochwalić się zatem  licznymi kurortami i ośrodkami wypoczynkowymi, w których każdy turysta znajdzie dla siebie idealne warunki. Nie brak tu miejsc idealnych dla zwolenników luksusu i komfortu, znajdą się tu i miejsca dla tych, którym bardziej odpowiada atmosfera tradycyjnych osad rybackich. Na które z bułgarskich letnisk warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Bułgarskie hity

Te dwa kurorty znane są od lat, a jako turystyczne miasteczka cieszą się ogromną popularnością. Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg to miejsca idealne dla amatorów bezpiecznego wypoczynku, którzy liczą na komfort oraz dobrą zabawę. Plaże otoczone nowoczesnymi hotelami, wypożyczalnie sprzętów wodnych oraz możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych  do Warny lub Nesebyru– oto, zdaniem turystów, najważniejsze zalety tych miejscowości. Choć są to na wskroś nowoczesne ośrodki wypoczynkowe, nie brak w ich pobliżu również atrakcji przyrodniczych. Kusi Park Narodowy Złote Piaski, kuszą też Góry Bałkańskie, w które można wybrać się w trakcie pobytu w Słonecznym Brzegu. W obu kurortach można dodatkowo korzystać z rozrywek idealnych dla całych rodzin. Czekają nie tylko pełne atrakcji parki wodne, ale i lokale, w których na dobrą zabawę mogą liczyć amatorzy tańca i muzyki.

 

Udany wypoczynek w kameralnej atmosferze

Ci turyści, którzy chcą spędzić wczasy w Bułgarii z dala od tłumów, mogą znaleźć dla siebie wiele atrakcyjnych letnisk. Nad Morzem Czarnym nie brak spokojnych miejscowości, w których turystyka dopiero się rozwija. Jedną z tych najbardziej kameralnych jest Kamienny Brzeg, znajdujący się w pobliżu Złotych Piasków. Tu zachwyca klifowe wybrzeże oraz wspaniałe jaskinie. Kusi również Kawerna – rybacka wioska znana z malowniczego portu oraz ujęć wód mineralnych. W rejonie Słonecznego Brzegu również nie brak spokojniejszych ośrodków wypoczynkowych. Turyści chętnie odwiedzają tu Carewo oraz miejscowość Pomorie, której największą atrakcją są błota o leczniczych właściwościach. Tanim i spokojnym kurortem nad bułgarskim Morzem Czarnym jest również Rawda, na terenie której chętnie spędzają wakacje amatorzy nurkowania.

Dla miłośników piaszczystych plaż i morskich kąpieli, dla pasjonatów zabytkowych budowli i historycznych miasteczek – słowem: dla każdego.Wczasy w Bułgarii to przecież nie tylko wypoczynek na plaży, ale również jedyna z swoim rodzaju możliwość zwiedzenia najciekawszych osad na Bałkanach. Warna, Nesebyr czy Albena – oto wspaniałe miejsca, których w czasie wypoczynku w Bułgarii pominąć nie można.

Dodaj komentarz