> Beats music dla początkujących: jak polubić muzykę klubową?

Mimo iż muzyka klubowa i elektroniczna to gatunek muzyczny jak każdy inny, nietrudno odnieść wrażenie, że wiele osób się jej… boi. Nie tyle bowiem jej nie lubią, co nigdy nie spróbowali się w nią naprawdę wsłuchać. Przyznać trzeba, że liczne kawałki ze środowiska beats music mogą wydawać się nieco skomplikowane w odbiorze. Wystarczy jednak odrobina dobrej woli i odpowiedni dobór artystów na początek, by bez reszty zakochać się w electronic dance music. Co warto wiedzieć i jak słuchać muzyki klubowej, by uczyniła nasze życie przyjemniejszym?

Beats music – zacznij od… house’u

Jeśli do tej pory słuchałeś popu i innych gatunków wykorzystujących w swojej linii melodycznej przede wszystkim tradycyjne instrumenty, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Odradzamy podgatunki eksperymentalne, takie jak pozbawiony linii melodycznej ambient czy głęboko hipnotyzujący, mroczny trance. Po pierwsze, to muzyka dla koneserów beats music, po drugie – chyba nie chcesz od razu się zniechęcić?

happy emotional man listening to music with headphones

Dobrym gatunkiem dla początkujących jest house – przede wszystkim dlatego, że nie różni się od popu i rocka tak drastycznie ze względu na podobne instrumentarium. Cechą charakterystyczną muzyki spod znaku house jest linia melodyczna oparta o skrzypce, gitarę czy pianino (lub inne tradycyjne instrumenty). Nie jest to więc utwór w całości syntetyczny, a raczej „syntetycznie przetworzony” – w przeciwieństwie np. do techno, które wykorzystuje jedynie instrumenty elektroniczne. House według wielu jest muzyką idealną na relaksujące popołudnie. Czemu by nie sprawdzić tego jeszcze dzisiaj?

Gdzie szukać inspiracji w temacie beats music?

Głównym źródłem informacji i materiałów na każdy temat jest dziś dla nas internet. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się czegoś na temat beats music lub szukasz dobrej, polecanej przez fanów muzyki elektronicznej playlisty, warto zapoznać się z wartościowymi portalami muzycznymi. W temacie muzyki elektronicznej prym w polskim internecie wiedzie T-Mobile Electronic Beats. Znajdziesz tam wszystkie aktualności dotyczące najważniejszych wydarzeń na scenie muzyki klubowej: premiery nowych klipów, plany tras koncertowych, zapowiedzi wydawnicze…

Co więcej, projekt Electronic Beats patronuje najlepszym imprezom i koncertom utrzymanym w rytmie beats music. W zakładce Wydarzenia znajdziesz ciągle aktualizowane kalendarium imprez, na których naprawdę warto się pojawić. Dużym plusem jest fakt, że Electronic Beats obejmuje swoim patronatem wydarzenia nie tylko w Warszawie czy Krakowie, ale i w wielu innych, mniejszych miastach w naszym kraju. Koniecznie więc sprawdź, co dzieje się na elektronicznej scenie w Twojej okolicy. Wierni fani beats music mówią bowiem, że w electronic dance music najłatwiej zakochać się właśnie szalejąc w jej rytmach na parkiecie czy pod sceną.

Czy to prawda? Przekonaj się sam!

Dodaj komentarz