> Afrykańska przygoda all inclusive: ferie w Maroko

MAL000001-0002Choć Europejczycy turystyczne walory tego kraju odkryli stosunkowo późno, jego współczesne kurorty zdobyły już międzynarodowe uznanie. W efekcie Maroko jest coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży, a i warunki pobytu na jego terenie stają się coraz lepsze. W jakich kurortach można spędzić zimowy urlop na najwyższym poziomie?

Odkrywanie Maroka

Kiedy najlepiej wybrać się do Maroka? Ferie zimowe są doskonałym momentem na taką podróż. Niższe temperatury (utrzymujące się w okolicach 20 -25 stopni) ułatwiają zwiedzanie, a jednocześnie pozwalają na wypoczynek na plaży. Z dwóch najbardziej znanych marokańskich miast – Agadiru i Marrakeszu można bezproblemowo dotrzeć do najsłynniejszych kurortów w Afryce oraz odkrywać najpiękniejsze zabytki tej części Czarnego Lądu. Miejsc, które warto zobaczyć, jest tu wiele. Każde z nich może zachwycić, o czym doskonale wie już wiele biur podróży. Dla wielu z nich Afryka już dawno stała się obiektem wielkiego zainteresowania, a wśród najpopularniejszych kierunków np. na fly.pl znalazł się również wyjazd do Maroka w ofercie all inclusive. Gdzie zatem warto się zatrzymać, będąc w Maroku?

Najsłynniejszy kurort świata

Wakacje w Cassablance to nie tylko szansa na wyjątkowe spotkanie z Afryką, ale i na poznanie jednego z najsłynniejszych kurortów świata. Osławiona dzięki historycznej konferencji oraz produkcjom filmowym Cassablanca zachwyca i przyciąga od lat. Tu można wypoczywać w hotelu świadczącym usługi na najwyższym poziomie i korzystać z pięknych plaż rozciągających się nad Oceanem Atlantyckim. Co warto zobaczyć w tym kurorcie? Zachwycić może przede wszystkim spacer po historycznej dzielnicy tego miasta oraz wizyta w Wielkim Meczecie.

Agadir: kraina pięknych plaż

Agadir to kolejny marokański kurort, który na świecie zyskał wielkie uznanie. Tu słońce świeci przez 300 dni w roku, a znajdujące się w pobliżu miasta plaże zapewniają dogodne warunki do wypoczynku. Dla tych, którzy chcą przede wszystkim dobrze wypocząć, wakacje w tej części kraju z pewnością okażą się doskonałym rozwiązaniem.

Doskonałe warunki pobytu oraz piękno afrykańskiego wybrzeża mogą sprawić, że wspomnienia z ferii zimowych spędzonych w tej nieco egzotycznej scenerii na długo pozostaną w pamięci każdego zaglądającego tu turysty. Wielokulturowość tego kraju oraz otwartość jego mieszkańców sprawiają, że Maroko jest doskonałym krajem dla tych osób, które z Afryką zamierzają się spotkać po raz pierwszy.

Dodaj komentarz